آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28000
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 8:20
تعداد بازدید : 568

وزیر ICT:

وزارت ارتباطات در فیلترینگ تابع شورای عالی فضای مجازی است

وزیر ارتباطات گفت: بحث فیلترینگ در تمامی کشور ها وجود دارد و در این میان وزارت ارتباطات ایران در ارتباط با بحث های مربوط به پالایش سایت ها تنها دستورات شورای عالی فضای مجازی را اجرایی می کند.

 

ایسنا- محمدحسن نامی در پاسخ به این سوال که میزان فیلترینگ در کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: این مبحث به دبیر شورای عالی فضای مجازی مربوط می‌شود و در این زمینه آنها تصمیم‌گیری کرده و نتیجه را به ما اعلام می‌کنند.
وی در پاسخ به این سوال که خود او هم عضوی از شورای عالی فضای مجازی به‌شمار می‌رود، گفت: درست است اما تصمیم‌گیری با دبیر شوراست و من می‌خواهم که این مساله را از ایشان بپرسید.
نامی گفت: در همه کشور‌ها فیلترینگ به نوعی وجود دارد و حتی در آمریکا و انگلیس خانواده‌ها نیز اقدام به فیلترینگ می‌کنند و حتی موبایل‌ها هم فیلتر دارند.
وزیر ارتباطات گفت: اکنون در آمریکا قانونی وجود دارد که براساس آن هرگاه شبکه‌ای موضوعی را که خلاف منافع آمریکاست اعلام کند نه تنها با آن منبع برخورد شده و آن سایت تا مدت‌ها قطع می‌شود، بلکه با افرادی که آن خبر را دنبال کرده‌اند هم برخورد می‌شود.
نامی افزود: به‌طور مثال در کشوری مانند آمریکا قانونی وجود دارد که براساس آن اگر به طور فرضی 99 درصد جمعیت علیه یک درصد جمعیت کوچک‌ترین مطلبی منتشر کنند با آنها برخورد شده و سایت‌های آنها نیز تا مدت‌ها بسته می‌شود. ضمن اینکه اگر در این کشور فردی مخالف رژیم صهیونیستی کوچک‌ترین مطلبی منتشر کند، سایتش‌ به مدت دو سال تعطیل خواهد شد و در عین حال افرادی که از این مطلب بازدید کرده‌اند هم مورد برخورد قرار خواهند گرفت.
وی همچنین گفت: در کشور‌هایی مانند استرالیا هم وضع به همین شکل است و در واقع در تمام کشور‌ها بحث فیلترینگ وجود دارد، اما در ایران وزارت ارتباطات تنها دستورات شورای عالی فضای مجازی را اجرا می‌کند و اگر بحثی هم در این زمینه است باید با دبیر این شورا درباره‌ آن صحبت شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :