آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28004
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 8:24
تعداد بازدید : 1754

مادیران هشدار داد:

کارتریج های تقلبی HP جان و مال تان را به خطر می اندازد

شرکت مادیران به کاربران ماشین های اداری توصیه کرد که مراقب کارتریج ها و تونرهای غیراصل باشند، زیرا استفاده از این محصولات تقلبی، علاوه بر آسیب رساندن به دستگاه، احتمال ابتلا به بیماری های خطرناک همچون سرطان را در پی خواهد داشت.

 

فناوران- شرکت مادیران اعلام کرد که كارتريج‌هاي تقلبي كه به اسم «طرح «HP در بازار موجودند‌، درحقيقت نمونه‌هاي بدون ماركي هستند كه در جعبه‌هاي كارتريج‌هاي اصل HP بسته‌بندي مي‌شوند.
براساس اعلام كارشناسان، استفاده از كارتريج‌هاي تقلبي و تماس با پودر آنها مي‌تواند به شدت خطرناك و حتي سرطان‌زا باشد.
از سوی دیگر تشخيص كارتريج‌هاي اصلي از انواع Refill يا Recycle براي مصرف‌كننده كاري دشوار و حتي غيرممكن است. توجه به قيمت كارتريج و دقت در نوع بسته‌بندي و همچنين هولوگرام آن، تنها راه‌ تمايز نوع اصل از تقلبي است.
بر اساس این گزارش، سال‌هاست بازار كارتريج و تونر ماشين‌هاي اداري با عرضه گسترده نمونه‌هاي مختلف غيراوریجينال مواجه است و طبق تحقيقات صورت‌گرفته، فقط 3 تا 5 درصد بازار اين كالاها در اختيار محصولات اوریجينال است. اخيراً نیز اتحاديه صنف فناوران يارانه استان تهران، طي بخشنامه‌و هشدارهایی فروش و توزيع كارتريج و تونرهاي غيراصل را ممنوع كرد و تا پايان ارديبهشت‌ماه به اصناف فرصت داد تا اين كالاها را از فروشگاه‌هاي خود جمع‌آوري كنند.
گفتنی است طي ماه‌هاي اخير شركت ماديران كارتريج‌هاي Meva ويژه چاپگرهاي پرمصرف HP را در بازار توزيع كرده است. اين كارتريج‌ها داراي مزايايی همچون قيمت مناسب، كيفيت و ماندگاري بالاي رنگ، گارانتي تعويض، فراواني و سهولت دسترسي است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :