آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28011
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 8:30
تعداد بازدید : 473

تولید قفل هوشمند که با موبایل باز می شود

یک شرکت فناوری آمریکایی در پاسخ به همه نگرانی ها برای سرقت منازل، قفل هوشمندی ساخته که با استفاده از تلفن همراه کاربر باز می شود.

 

خبرگزاری مهر- قفل آگوست با قیمت 199 دلار به فروش می‌رسد می توان آن را طوری برنامه‌ریزی کرد که دوستان و یا کارگر نظافت منزل را به داخل خانه راه دهد.
آگوست توسط جیسون جانسون مدیر این شرکت فناوری و ایوز بهر طراح صنعتی تولید شده است، این دو نفر یک سال روی این دستگاه کار کردند تا در نهایت اواخر سال جاری برای فروش آماده شود.
قفل آگوست از آلومینیوم انوديزه شده مقاوم ساخته شده و می‌تواند با استفاده از یک اپلیکیشن موبایلی و اینترنتی فعال شود.
این دستگاه به قفل کنونی در متصل می‌شود و با باتری کار می‌کند و براساس اظهارات سازندگان، نصب آن تنها 10 دقیقه زمان نیاز دارد.
طراحان اعلام کرده‌اند که در بسته‌بندی این قفل ابزارهایی وجود دارد که موجب می‌شود این قفل با 90 درصد قفل‌های بازار سازگاری داشته باشد.
این دستگاه با همه تلفن‌های هوشمندی که مجهز به بلوتوث هستند کار می‌کند اگرچه اپلیکیشنهای آن تنها برای دستگاه‌هایی موجود است که دارای سیستم‌عامل iOS و آندرویید هستند.
این فناوری قفل رمزگذاری شده دارای رمزهای منحصربه‌فردی هستند که کپی شدن آن غیر ممکن است. تنها کسی می‌تواند در را باز کند که به کد دسترسی داشته باشد.
قفل در عرض چند ثانیه کاربر را اسکن کرده تا هویت وی را تایید کند، وقتی هویت تایید شد دایره نقطه‌های قرمز روی قسمت جلویی دستگاه سبز می‌شوند، قفل می‌چرخد و در باز می‌شود.
صدای یک زنگ نیز ورود تازه واردان را به اهالی خانه که در یک اتاق دیگر هستند اطلاع می‌دهد. همچنین در صورتی که صاحبخانه تلفن همراه خود را فراموش کند و یا در صورتی که می‌خواهد باطری قفل ذخیره شود، می‌توان با یک کلید نیز در را باز کند.
از سوی دیگر آگوست برای یادآوری به صاحبخانه برای به اتمام رسیدن باطری‌ها نامه الکترونیک ارسال می‌کند.
ارسال یک دعوت به دوستان، اعضای خانواده و سایر افرادی که قرار است بدون کلید وارد خانه شوند نیز این فرآیند را میسر می‌کند. وقتی فردی وارد خانه می‌شود به صاحبخانه اطلاع داده می‌شود و این اطلاعیه پس از خروج فرد نیز بار دیگر ارسال می‌شود. به این معنا که صاحبخانه می‌تواند رد ورود و خروج همه افراد به خانه و میزان زمانی که برای مثال فرد مسوول نظافت یا تعمیرکار در خانه سپری کرده را در اختیار داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :