آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28015
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 8:34
تعداد بازدید : 546

سیستم جدید معاملات فرابورس به زودی راه می افتد

مدیر پذیرش فرابورس از راه اندازی سیستم جدیدی برای معاملات بازار پایه فرابورس خبر داد و گفت: این سیستم به زودی و پس از بررسی های فنی آغاز به كار خواهد كرد.

 

ایرنا- سیدمهدی علم‌الهدی با اشاره به پذیرش ۱۱ شركت جدید طی هفته گذشته در بازار پایه فرابورس، گفت: در طول هفته گذشته ۱۱ شركت در بازار پایه پذیرش و درج نام شدند، كه در این میان سه شركت مالی و اعتباری كوثر، مشانیر و سرمایه‌گذاری كوه نور برای نخستین بار در بازار سرمایه درج شدند و مابقی شركت‌های اخراجی بورس اوراق بهادار هستند كه به بازار پایه فرابورس منتقل شده‌اند.
وی افزود: طبق نظر سازمان بورس اوراق بهادار شركت‌های ساختمان اصفهان، سولیران، تولید سموم علف‌كش، مجتمع صنعتی آرتاویل تایر، گاز لوله، ایرانیت، آذریت و نئوپان ۲۲ بهمن ماه به بازار پایه منتقل و معاملات توافقی آنها از این هفته آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، وی همچنین گفت: افزون بر این سیستم جدیدی برای معاملات بازار پایه در حال شكل‌گیری است كه موافقت سازمان بورس در این زمینه اخذ شده و مباحث فنی آن توسط شركت مدیریت فناوری در حال پیگیری است. علم‌الهدی به جزییات این طرح اشاره كرد و گفت: در این سیستم جدید، امكان انجام توافق روی معاملات وجود دارد و كارگزاران می‌توانند درخواست‌های خرید و فروش یكدیگر را مشاهده كنند و اقدام به ورود قیمت درخواستی كنند.
وی افزود: درواقع با این روش خریدار و فروشنده یكدیگر را یافته و تنها بر سر قیمت به توافق خواهند رسید و در این صورت محدودیت‌های كنونی در معاملات بازار پایه برطرف می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :