آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28060
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 11:30
تعداد بازدید : 537

خریداران موبایل در انتظار نتیجه انتخابات

در حالی که کمتر از دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده بازار گوشی موبایل در کسادی به سر می برد.

فناوران- موضوع داغ این روزها، انتخابات ریاست جمهوری است و بسیاری از کسب‌وکارها حول وحوش همین محور می‌چرخد. این موضوع روی بسیاری از بازارها تاثیر گذاشته و در بسیاری از موارد می‌توان دید که افراد برای خرید یا تجارت دست نگه داشته‌اند که ببینند بعد از انتخابات چه اتفاقی خواهد افتاد.در پی این قضایا بازار گوشی موبایل هم تحت تاثیر قرار گرفته و در کسادی به سر می‌برد.به گفته فروشندگان بزرگ‌ترین مرکز تجاری موبایل تهران، پاساژ علا‌ءالدین که همیشه مملو از خریداران و رفت و آمد بود، این روزها خلوت شده و حتی جلوی در اصلی پاساژ هم بازار دست‌فروشان از رونق افتاده است.فروشندگان عامل این موضوع را تاثیر انتخابات ریاست جمهوری می‌دانند و می‌گویند، مردم فکر می‌کنند بعد از انتخابات گوشی موبایل ارزان می‌شود، بنابراین فروشگاه‌هایی که در حالت عادی روزانه 30 تا 50 دستگاه گوشی می‌فروختند، این روزها به سه تا پنج گوشی میزان فروش‌شان افت کرده است.
از سوی دیگر، بازاریان یکی از عوامل کسادی بازار موبایل این روزها را تعطیلات آخر هفته می‌دانند.
اگرچه اکثر بازارهایی که با کسادی روبه‌رو شده‌اند، اقدام به کاهش قیمت کالاهای خود کرده‌اند، اما در بازار موبایل نه تنها گوشی ارزان نشده، بلکه برخی از گوشی‌هایی که نسبت به بقیه پیشرفته‌تر و گران‌ترند نیز باز هم با افزایش قیمت همراه شده‌اند.
از جمله گوشی‌هایی که با افزایش قیمت همراه شده، آی‌فون اپل است که نسخه 16 گیگابایتی آن از یکی دو روز گذشته حدود 30 هزار تومان گران‌تر شده و با قیمت دو میلیون و 600 هزار تومان به فروش می‌‌رسد. همچنین نسخه 32 و 64 گیگابایتی این گوشی هم با افزایش تقریبی 100 هزار تومانی همراه شده و به ترتیب سه میلیون و 100 و سه میلیون و 600 هزار تومان به فروش می‌رسد.
همچنین در میان گوشی‌های سامسونگ Galaxy Note II با افزایش 80 هزار تومانی، بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته و دیروز با قیمت یک میلیون و 900 هزار تومان به فروش رسید.در این میان گوشی‌های سونی هم افزایش قیمت داشته و به گفته بازاریان قیمت برخی از گوشی‌های این برند با افزایش دو درصدی همراه شده است. بر این اساس گوشی Xperia Acro S با افزایش 80 هزار تومانی قیمت، یک میلیون و 280 هزار تومان به فروش می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :