آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28068
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 11:45
تعداد بازدید : 518

معاون فنی مهندسی ایرانیان نت:

فاز نخست اتصال فیبرنوری به منازل دی ماه 93 عملیاتی می شود

به گفته معاون فنی مهندسی اپراتور فیبرنوری کشور، فاز اول پروژه اتصال فیبرنوری به منازل دی ماه سال 93 و در هفت شهر برای یک میلیون مشترک اجرایی می شود و سرعت دسترسی حداقل 20 مگابیت بر ثانیه از جمله ویژگی های این سرویس است.

خبرگزاری مهر- رحمت‌الله خزایی در مورد آخرین وضعیت پروژه اتصال فیبرنوری به منازل – FTTH– گفت: در حال گرفتن مشاور خارجی، تهیه طرح تجاری و پیش‌نویس فنی برای کل پروژه هستیم و براساس فازبندی مشخص شده طبق زمانبندی پیش خواهیم رفت.
وی با بیان اینکه فاز اول پوشش هفت شهر، فاز دوم 15 شهر و فاز آخر تمامی شهرها را در بر خواهد گرفت افزود: طبق زمانبندی پروانه فعالیت‌مان باید تا آخر دی ماه سال آینده نخستین سری این سرویس را راه‌اندازی کنیم که هنوز وقت داریم و زمان کمی نیست.
خزایی فاز اول اجرای این پروژه را برای هفت شهر و یک میلیون پورت دسترسی با سرعت حداقل 20 مگابیت برثانیه عنوان کرد و گفت: برای اجرایی کردن این پروژه از طریق مناقصه وندورهای شبکه را مشخص می‌کنیم.
معاون فنی مهندسی ایرانیان نت با بیان اینکه ارایه محتوا بر بستر فیبرنوری نیز براساس پروانه صادر شده بر عهده ایرانیان نت است، افزود: شبکه بدون محتوا معنی پیدا نمی‌کند و براین اساس ایرانیان نت علاوه بر اجرای لایه‌های دسترسی، مدیریت شبکه و امنیت، محتوای داخل و خارج کشور که بتواند پاسخگوی این بستر و زیرساخت باشد را فراهم خواهد کرد.
وی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری در این پروژه نیز به زودی انجام می‌شود، افزود: فاز پایلوت و آزمایشی این پروژه در منطقه آزاد ارس در حال اجراست که با پشتیبانی مالی منطقه آزاد ارس پنج هزار پورت فیبرنوری در این منطقه برای مردم نصب خواهد شد.
خزایی با تاکید بر اینکه اپراتور ایرانیان نت از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده خواهد کرد، گفت: به طور رسمی اعلام می‌کنیم که آماده استفاده از امکانات و ظرفیت‌های فیبرنوری ایجاد شده از سوی سازمان‌ها و شرکت مخابرات ایران به عنوان زیرساخت این پروژه هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :