آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2807
تاریخ انتشار : 15 آبان 1390 9:38
تعداد بازدید : 705

مرکز خدمات تخصصي فناوري پارک پرديس افتتاح شد

مرکز خدمات تخصصی فناوری پارک پردیس ديروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شد.

فناوران- این مرکز خدماتی مانند تامین مالی و سرمایه‌گذاری، ارزیابی امکان سنجی و ارزشگذاری فناوری و طرح، رصد و تبادل فناوری، مدیریت کیفیت و نظام‌مند كردن شرکت‌های دانش بنیان را به شرکت‌های عضو ارايه می‌دهد .همچنین خدمات طراحی، نمونه‌سازی و مهندسی معکوس، حق ثبت‌اختراع، آموزشی، بیمه‌ای، حسابرسی قانونی و امور مالیاتی، ارايه مجوزهای صنعتی، آزمایشگاهی، بازرگانی خارجی و امور گمرکی از دیگر خدمات این مرکز است.
راه‌اندازی اتاق فکر،‌ بانکی، تامین نیروی انسانی و امور بیمه‌ای، مدیریت استراتژیک، تبلیغات بازاریابی و برگزاری همایش‌ها و خدمات مدیریت و کنترل طرح نیز دیگر خدماتی است که مرکز خدمات تخصصی فناوری پارک پردیس ارایه می‌کند.
رییس پارک علم و فناوری پردیس نیز با معرفی این پارک و فعالیت‌های آن در شش سال گذشته گفت: محصولات این پارک به 40 کشور صادر و 115 شرکت با فناوری بالا و 600 محصول این شرکت‌ها در این پارک تولید می‌شود. صفاری‌نیا گفت: این پارک تا یکهزار هکتار افزایش پیدا خواهد کرد.
وی افزود: شرکت‌های این پارک با 10 کشور همکاری دارند و 150 هزار دلار بخش خصوصی و 20 هزار دلار بخش دولتی در این پارک سرمایه گذاری کرده است  .وی گفت: در بوستان دانشمندان این پارک، علاوه بر فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران، سازمان یونسکو نیز همکاری دارد.

افزايش صادرات کالاهاي دانش بنيان
مدیر امور واحد‌های فناوری پارک پردیس تهران از صدور خدمات و کالاهای دانش‌بنیان شرکت‌های مستقر در این پارک به خارج از کشور خبر داد و گفت:‌ این صادرات شامل 36 محصول است که سال گذشته به 65 میلیون دلار رسید. اکبر قنبرپور از تسهیلات ویژه دولت و پارک فناوری به صادرکنندگان خدمات و کالاهای دانش‌بنیان خبر داد و افزود: بخشی از خدمات صادر شده شامل خدمات اکتشاف معدن و ژئوفیزیک نفت است و عمده این کالاها و خدمات به 32 کشور صادر شده است.
 قنبرپور به اختصاص جایزه صادراتی برای حمایت از صادرات محصولات دانش‌بنیان هم اشاره کرد و گفت: سه گروه از شرکت‌های دانش بنیان در این پارک حضور دارند که یک گروه شامل شرکت‌های نوپا و نوآور است و گروه دوم شامل شرکت‌های در مرحله رشد و گروه سوم هم شرکت‌های رشد یافته و توانمند هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :