آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28071
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 11:49
تعداد بازدید : 415

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ضریب نفوذ تلفن همراه به بالای 105 درصد رسید

به گفته وزیر ارتباطات، برابر اعلام سازمان بهره وری پیشرفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایران موجب شده که 36 درصد سایر صنایع پیشرفت داشته باشد و به میزان قابل توجهی در وقت مردم و انرژی نیز صرفه جویی شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت– محمدحسن نامی، توسعه فیبرنوری، افزایش خدمات اینترنتی و ضریب نفوذ تلفن همراه و ثابت را از مهم‌ترین اقدامات حوزه ارتباطات طی دولت نهم و دهم دانست و گفت: 28 اسفندماه سال گذشته، 113 میلیون 66 هزار و 432 کارت تلفن در اختیار مردم قرار گرفت که نشان‌دهنده ضریب نفوذ بالای 105 درصد است و این در حالی است که در اکثر کشورها ضریب نفوذ زیر 80 است و در بعضی از ضریب نفوذها در حد چند کشور برتر جهان قرار گرفته‌ایم.
وی با اشاره به پیشرفت آی‌سی‌تی در ایران و توسعه زیرساخت‌ها افزود: هنگامی که صنعت آی‌سی‌تی و زیرساخت یک کشور توسعه پیدا می‌کند، باید نتیجه کار را در سایر صنایع و صرفه‌جویی در هزینه‌ها جست‌وجو کرد.
نامی، پیگیری موضوع شبکه ملی اطلاعات در ماه‌های پایانی فعالیت دولت دهم را از اولویت‌های این وزارت‌خانه عنوان کرد و گفت: در بحث دولت الکترونیکی نیز هم‌اکنون 170 هزار نقطه از طریق شبکه‌های علمی به هم متصل شده‌اند که در توسعه و افزایش توان علمی کشور تاثیرگذار بوده است و با تکمیل برنامه‌های دولت الکترونیکی می‌توان به جرات گفت دولت محوری به مردم محوری تبدیل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :