آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28073
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 11:57
تعداد بازدید : 698

یک مقام مسوول در رگولاتوری:

کیفیت اینترنت با استانداردهای جهانی فاصله زیادی ندارد

به گفته مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات سازمان رگولاتوری، اینترنت ایران از نظر کیفیت فاصله زیادی با استانداردهای جهانی ندارد.

فناوران- مهندس اصغریان با بیان این مطلب گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده توسط رگولاتوری در حال حاضر اینترنتی که توسط کاربران ایرانی استفاده می شود فاصله زیادی با استانداردهای جهانی ندارد.
وی در خصوص اینکه شرکت مخابرات نزدیک به دو ماه است که درخواست دریافت 20 STM1 از شرکت زیرساخت داشته اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده است، افزود: اگر اپراتوری برای افزایش میزان پهنای باندش با مشکلی مواجه شود رگولاتوری به سرعت در این زمینه وارد خواهد شد و مشکل کمتر از مدت یک ماه حل خواهد شد.
مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات سازمان رگولاتوری گفت: شرکت مخابرات تاکنون نامه‌ای در خصوص ارایه نشدن پهنای باند از سوی زیرساخت به رگولاتوری ارایه نداده است.
وی در خصوص اینکه چرا رگولاتوری به صورت ماهانه اقدام به معرفی اپراتورهای برتر ارایه‌دهنده اینترنت نمی‌کند، گفت: این موضوع در حال حاضر توسط مرکز متما انجام می‌شود که از نظر ما دچار مشکل است.
وی افزود: برای ارزیابی اپراتور برتر ملاک‌های علمی مختلفی وجود دارد و از نظر ما نتایج اعلامی توسط متما علمی نیست.
اصغریان گفت: هر جایی که رده پایی از اینترنت باشد قطعا دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات نسبت به ارایه سرویس‌ها نظارت خواهد داشت.
وی افزود: در حال حاضر یکهزار و 700 ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی داریم که به صورت حضوری و غیرحضوری عملکرد آنها را نظارت می‌کنیم.
مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات سازمان رگولاتوری با بیان اینکه عملکرد شرکت‌های PAP در یک سال گذشته حدود 47 درصد رشد داشته است گفت: این در حالی است که اپراتورهای وایمکس توانسته اند در سال 90 میزان مشترکانشان را به رشدی 102 درصدی برسانند.
وی با اشاره به پورت‌های منصوبه ADSL در کشور گفت: هم اکنون توسط شرکت‌های PAP و مخابرات حدود شش میلیون پورت نصب شده که از این میزان حدود 3 میلیون 700 هزار پورت به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: هم اکنون پهنای باند داخلی حدود 500 گیگابیت شده و نزدیک به 73 گیگابیت پهنای باند بین الملل توسط شرکت زیرساخت تامین شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :