آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28078
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 12:5
تعداد بازدید : 490

شش سوال فعالان بخش خصوصی از کاندیدای ریاست جمهوری

رییس اتا ق بازرگانی ایران در نشست فعالان اقتصادی با نامزدهای انتخابات شش سوال کلی فعالان اقتصادی از کاندیداها را مطرح کرد.

فارس- محمد نهاوندیان در نخستین جلسه فعالان اقتصادی با نامزدهای ریاست جمهوری که با حضور غلامعلی حداد عادل در اتاق ایران برگزار شد، گفت: این نخستین جلسه از سلسله نشست‌های فعالان اقتصادی با نامزدهای ریاست‌جمهوری است که براساس ترتیب حروف الفبا و هماهنگی وقتی صورت گرفته و انجام وظیفه‌ای از سوی اتاق ایران به ‌عنوان مشاور اقتصادی نظام است، تا به سهم خود بتوانیم به انتخاب آگاهانه مردم کمک کنیم.
وی افزود: فعالان اقتصادی خود را یاور دولت آینده می‌دانند و در هر برنامه دولت آینده فعالان اقتصادی کشور باید مسوولیت‌پذیری کرده و به دولت آینده کمک کنند که لازمه آن هم‌فکری و تبادل‌نظر است و با این جلسه تبادل‌نظر پیش از آغاز مسوولیت، ایجاد شده است.
رییس پارلمان بخش خصوصی کشور افزود: اتاق در این دوره فعال‌تر از دوره‌های گذشته عمل کرد و انتظارات بخش خصوصی در بیانیه‌ای با 22 بند به تصویب هیات نمایندگان اتاق ایران رسید و به تمامی نامزدها اعلام شد و امروز فرصتی است که در یک جمع کارشناسی گفت‌و‌گویی با پرداختن به اهم مسایل صورت گیرد و شش سوال کلی به شرح زیر مطرح است.
1- چرا در هشت سال اخیر با وجود درآمد بی‌سابقه، ما به چنین شرایطی در اقتصاد رسیدیم و دچار رکود و تورم بالا هستیم و اشکال اصلی بروز این شرایط چه بود؟
2- تغییر اساسی مورد نظر شما در سیاست‌های اقتصادی برای حل دو مشکل متناقض رکود و تورم و برگرداندن رشد اقتصادی کشور چیست؟
3- در نحوه سیاست‌گذاری و فرآیند تصمیم‌گیری اقتصاد ایران چه باید برای اصلاح فرآیند انجام شود؟
4- برای مناسبات با فعالان اقتصادی، تصویب آن مسوولیت‌پذیری، بازخورد سیاست‌ها و اصلاح مستمر چه تدابیری اندیشیده‌اید؟
5- برای اصلاح مناسبات اقتصادی چه تدبیری در نظر دارید؟
6- مشکل ناهماهنگی در اجرا را چگونه حل خواهید کرد؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :