آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28084
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 12:15
تعداد بازدید : 385

استفاده از تلفن همراه برای آموزش زبان به کودکان

استفاده از علایم اختصاری در پیام های نوشتاری تلفن همراه می تواند به عنوان فرآیندی تحلیلی برای افزایش خلاقیت زبانی کودکان مورد استفاده قرار گیرد و مهارت های آنها را در این زمینه ارتقا دهد.

خبرگزاری فارس- کارشناسان بر این باورند که استفاده از علایم اختصاری در پیام‌های نوشتاری تلفن‌همراه می‌تواند به عنوان فرآیندی تحلیلی برای افزایش خلاقیت‌های زبانی کودکان مورد استفاده قرار گیرد و مهارت‌های آنها را در این زمینه ارتقا دهد.
«والدیمار مارتینیوک» (Waldemar Martyniuk) مدیر «شورای مرکز زبان‌های مدرن اروپا» علاوه بر خبر یاد شده پیشنهاد داده است که مدارس باید به دانش‌آموزان خود اصطلاحات و گویش‌های محلی را آموزش دهند و آنها را برای فهم این نکات تشویق کنند.
وی بر این باور است که این اتفاق برای کودکان «حس ماجراجویی» در دنیای زبان‌ها را ایجاد می‌کند و می‌تواند به عنوان گامی موثر در یادگیری زبان‌های خارجی محسوب شود.
مارتینیوک گفت که انواع مختلف روش‌های ارتباطی که توسط دانش‌آموزان مدرسه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد نشان داده است که بسیاری از دانش‌آموزان این روزها به صورت چندزبانه ارتباطات خود را برقرار می‌کنند و ذهن آنها برای پذیرش چند زبان مختلف باز است.
وی بر این باور است که نوشتن پیامک‌ها به صورت اختصاری و استفاده از اصطلاحات مختلف در آنها می‌تواند مهارت نوشتاری کودکان را نیز ارتقا دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :