آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28086
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 12:18
تعداد بازدید : 1204

امکان کاهش میانگین قیمت جهانی موبایل به کمتر از 100 دلار

یکی از تحلیلگران شرکت تحقیقاتی TrendForce گفت: میانگین قیمت گوشی های هوشمند در نهایت به کمتر از 100 دلار می رسد.

خبرگزاری فارس- گوشی هوشمند آیفون این روزها به نماد دنیای توسعه یافته تبدیل شده است. اما انواع گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های لوحی و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی همراه که با قیمت ارزان توسط شرکت‌های چینی تولید می شوند، در حال تصاحب بازار جهانی هستند.
این مساله به آن معنی خواهد بود که تلفن‌های همراه ارزان در حال جایگزین شدن با گوشی‌های پیشرفته و گران هستند.
گوشی‌های هوشمندی نظیر آیفون، بلک‌بری و سری محصولات Galaxy سامسونگ برای سال‌های گذشته به صورت موفق در بازار جهانی حضور یافته‌اند و در بازارهای توسعه یافته استقبال گسترده‌ای از آنها شده است. پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری میلادی 875 میلیون دستگاه از این محصولات وارد بازار جهانی شود.
کاربران در کشورهای توسعه یافته به طور میانگین 500 دلار برای خرید هر دستگاه الکترونیکی همراه مجهز به نمایشگر لمسی پرداخت می‌کنند. اما هم‌زمان با افزایش صادرات جهانی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی قیمت‌ها در حال کاهش هستند و همین مساله به عنوان محرکی شرکت‌های کوچک‌تر را وادار کرده تا وارد میدان رقابت شوند.
این مساله به آن معنا خواهد بود که کاربران در کشورهای در حال توسعه می‌توانند به انواع گوشی‌های هوشمند با قیمت‌های ارزان دسترسی داشته باشند.
«ویلسون مائو» (Wilson Mao) یکی از تحلیلگران شرکت تحقیقاتی TrendForce در تایپه توضیح داد که میانگین قیمت گوشی‌های هوشمند در نهایت به کمتر از 100 دلار می‌رسد. او گفت که این قبیل گوشی‌ها در کشور چین ساخته خواهند شد.
وی گفت که ارزان‌ترین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار را در آینده می‌توان با قیمتی بین 65 تا 70 دلار خریداری کرد. در این میان شرکت‌هایی مانند لنوو، هوواوی و ZTE به همراه دیگر شرکت‌های چینی تولیدکننده تلفن همراه این گوشی‌های ارزان را به دست کاربران جهانی خواهند رساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :