آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28093
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1392 12:28
تعداد بازدید : 906

در دو ماه نخست سال جاری

معاملات آنلاین سهام در بورس 120 درصد افزایش یافت

از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه بیش از 47 میلیارد برگ سهم به ارزش بیش از 400 هزار میلیارد ریال در بازار معامله شد که از این حجم معاملات چهار میلیارد و 416 میلیون برگه سهم به صورت آنلاین (برخط) معامله شده است.

خبرگزاری مهر- در دو ماهه ابتدایی سال جاری 47 میلیارد و 597 میلیون برگه سهم در بورس تهران داد و ستد شد که ارزش این معاملات بالغ بر 400 هزار میلیارد ریال بود.
علی صحرایی معاون بازار شرکت بورس تهران در خصوص حجم معاملات آنلاین در بورس تهران ظرف دو ماه سال جاری گفت: از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه بیش از 47 میلیارد برگ سهم به ارزش بیش از 400 هزار میلیارد ریال در بازار معامله شد که از این حجم معاملات، چهار میلیارد و 416 میلیون برگه سهم به صورت آنلاین (برخط) معامله شده است.
وی ارزش معاملات آنلاین را در بورس تهران بیش از 19 هزار و 342 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در دو ماه ابتدای سال جاری 83/4 درصد معاملات بورس متعلق به معامله‌گران برخط
بود.
براساس این گزارش بررسی‌ها از روند معاملات آنلاین نشان می‌هد که در مدت مشابه سال گذشته دو میلیارد برگه سهم به ارزش بیش از پنج هزار میلیارد ریال به صورت برخط معامله شده است. بر همین اساس حجم معاملات آنلاین نسبت به اردیبشهت ماه سال 91، بیش از 120 درصد رشد
داشته است.
همچنین ارزش این معاملات نیز در این مدت نسبت به سال قبل با جهشی بی‌سابقه و بالغ بر 240 درصدی مواجه شده است. روند رو به رشد معاملات آنلاین نشان از حرکت بازار سرمایه به سمت الکترونیکی شدن و تمایل اهالی این بازار برای معاملات مستقیم دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :