آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28100
تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 12:42
تعداد بازدید : 795

بانک توسعه صادرات به طرح های گردشگری وام می دهد

بر اساس الحاقیه قرارداد عاملیت میان بانک توسعه صادرات و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال از سوی این سازمان و معادل دو برابر آن از محل منابع این بانک به عنوان تسهیلات تلفیقی به طرح های اشتغالزای صنایع دستی و گردشگری اختصاص می یابد.

بانکیا- سیدحسین حسینیان رییس اداره امور نظارت بر تسهیلات و پیگیری مطالبات این بانک گفت: بر اساس الحاقیه دو قرارداد عاملیت میان بانک و سازمان میراث فرهنگی مقرر گردید مبلغ 220 میلیارد ریال آورده سازمان میراث فرهنگی به علاوه 440 میلیارد ریال سهم بانک جمعا به مبلغ 660 میلیارد ریال در دو حوزه به به افراد معرفی شده از جانب سازمان پرداخت شود. از این مبلغ 360 میلیارد ریال به صنایع دستی و 300 میلیارد ریال به گردشگری اختصاص می‌یابد.
حسینیان با بیان اینکه بانک در اعتبارسنجی و صدور مصوبه و انعقاد قرارداد و میزان و نوع وثایق دریافتی از معرفی شدگان اختیار تام دارد، افزود: بانک توسعه صادرات ایران به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه‌ای و مجری سیاست‌های دولت در امر تامین مالی و تسهیل صادرات کشور و گسترش مبادلات تجاری بین‌المللی است برای این منظور امضای تفاهم‌نامه با اتحادیه‌ها و سازمان‌های مختلف از جمله سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری انجام شد که طی آن در جلسات استانی متعدد با تشکل‌ها و اتحادیه، تامین مالی خوشه‌های صادراتی بحث و بررسی شد.
نرخ سود تسهیلات تلفیقی پرداختی از محل این الحاقیه، سه درصد پایین‌تر از نرخ سود تسهیلات پرداختی بانک در سایر بخش‌های متناظر مطابق قوانین، مقررات و بخشنامه‌های جاری خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :