آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2819
تاریخ انتشار : 15 آبان 1390 10:5
تعداد بازدید : 518

Video on Demand

رشد بی سابقه استفاده از سرویس ویدیو درخواستی سه بعدی

شرکت سامسونگ به تازگی اعلام کرد که استفاده از سرویس جدید VOD سه بعدی این شرکت به عنوان نخستین نمونه عملی و کاربردی رشد بی سابقه و سریعی داشته است.

فناوران - سرویس ویدیو درخواستی Video on Demand که از آن به اختصار با عنوان VOD یاد می‌شود یکی از جذاب‌ترین سرویس‌های آنلاین تحت شبکه برای تمامی کاربران رسانه‌های تصویری محسوب می‌شود.
این سرویس در مدت شش ماهه حضور خود در این بازار به رقم فوق‌العاده 5 میلیون بار استفاده دست یافته است که برای نمونه‌ای در این رده رکورد بی‌نظیری محسوب می‌شود.
 سرویس Explore 3D سامسونگ نخستین بار در مارس 2011 به‌عنوان نخستین نمونه عملی از VODهای رایگان سه‌بعدی برای رده Smart TV یا تلویزیون‌های هوشمند این شرکت افتتاح شد.
طبق پیش‌بینی سامسونگ در زمان معرفی این سرویس رسیدن به تعداد یک میلیون استفاده از این برنامه تنها به سه ماه زمان احتیاج دارد؛ اتفاقی که در دنیای واقعی نه تنها به طور کامل به وقوع پیوست بلکه در پایان سه ماه بعدی نیز با جهش در رشد کاربران، تعداد استفاده‌های صورت پذیرفته از این سرویس از مرز 4 میلیون نیز فراتر رفته و اکنون به حوالی 5 میلیون رسیده است.
 از این گذشته تعداد برنامه‌های مشاهده شده توسط این سرویس جدید که در اوایل افتتاح آن در ماه آوریل تنها حدود 5 هزار عنوان در روز بود، در ماه مه به نزدیک 20 هزار عنوان و در ماه‌های اخیر به رقم فوق‌العاده 50 هزار بار در روز رسیده است.
 تعداد کشورهای زیر پوشش این سرویس سامسونگ در حال حاضر بیش از 57 کشور مختلف جهان از جمله کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی و کره‌جنوبی است که این مقدار مطمئنا در ماه‌های آینده نیز کاملا افزایش خواهد یافت.
 از جمله موارد حاضر در گالری سرویس VOD سامسونگ می‌توان به 60 ویدیوی سه‌بعدی با کیفیت بالا، موزیک ویدیو و کنسرت‌های متفاوت، مستندهای IMAX، مجموعه‌های مختص کودکان و پیش‌نمایش انیمیشن‌های روز اشاره کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :