آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2826
تاریخ انتشار : 15 آبان 1390 10:19
تعداد بازدید : 609

رییس کل سازمان توسعه تجارت:

نمایشگاه های تخصصی توسط اتحادیه ها برگزار می شود


رییس کل سازمان توسعه تجارت گفت: نمایشگاه یک پدیده اقتصادی حرفه ای به شمار می رود که اجرای آن، توانمندی های خاص خود را می طلبد و باید توسط اتحادیه های تخصصی صورت گیرد.

 فارس- حمید صافدل، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت در رویکرد جدید به دنبال این است که  برای هر حرکت و پدیده اقتصادی، نهادهای مرتبط با آن شکل گیرد؛ بر این اساس خوشبختانه در سال‌های اخیر، شرکت‌های موفقی در حوزه برگزاری نمایشگاه کسب تجربه کرده‌اند.
وی تصریح کرد: باور ما این است که باید چنین شرکت‌هایی به صحنه آیند و واگذاری مجوزهای برگزاری نمایشگاه براساس ارزیابی عملکرد صورت گیرد. این تصمیمی است که کمیته صدور مجوزهای نمایشگاهی سازمان توسعه تجارت ایران اتخاذ کرده است که واگذاری هر گونه مجوز، با رعایت فرآیندهای عملکردی و ارزیابی نسبت به گذشته و سایر آیتم‌های مورد نظر این کمیته صورت پذیرد.
صافدل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اتحادیه صادرکنندگان مبلمان نیز طی نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان توسعه تجارت ایران خواستار برگزاری نمایشگاه شده‌اند، تصریح کرد: اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان  هم خود صلاحیت برگزاری و هم حق دارد که مجری برگزاری نمایشگاه مبلمان را خود انتخاب کند، اما این مجری باید با سمت و سویی انتخاب شود که خصوصیات مدنظر این وزارتخانه را داشته باشد. بر این اساس اتحادیه می‌تواند مجری مورد علاقه خود را معرفی کند.
پیش از این نهاوندیان، رییس اتاق بازرگانی ایران در مورد برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی توسط اتحادیه‌ها به غضنفری نامه نوشته بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :