آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28286
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1392 11:48
تعداد بازدید : 494

بورس نرم افزار آپشن اختیار معامله را راه اندازی می کند

مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار با ذکر این مطلب که نظام تامین مالی در کشور در حال تغییر است، از انجام مطالعاتی برای جذاب تر شدن انتشار اوراق مشارکت به منظور تامین مالی برای شرکت ها خبر داد.

خبرگزاری مهر- حسن قالیباف اصل با اشاره به طراحی ابزارهای مورد استفاده در بورس طی چند سال اخیر گفت: در سال گذشته میزان معاملات اوراق مشارکت در بورس به حدود 60 میلیارد تومان رسید این در حالی است که در سال قبل از آن هیچ معامله اوراق مشارکتی در بورس انجام نشده بود.
مدیرعامل شرکت بورس و اوراق بهادار با اشاره به توسعه معاملات اوراق آتی سهام در بورس گفت: در حال حاضر در حال آماده‌سازی نرم‌افزاری برای راه‌اندازی آپشن اختیار معامله هستیم و کمیته مشترکی در این زمینه فعالیت می‌کند.
وی به فرصت‌های رشد و توسعه بازار سرمایه اشاره و گفت: استفاده و طراحی ابزارهای جدید برای بازار سرمایه از جمله راهکارهای رشد بازار است، همچنین ورود شرکت‌های جدید به بازار سرمایه، اجرای اصل 44 و خصوصی‌سازی در کشور را از جمله راهکارهای دیگر برای کمک به توسعه بازار سرمایه می‌توان ذکر کرد.
قالیباف اصل با ذکر این مطلب که نظام تامین مالی در کشور در حال تغییر است، گفت: پیش از این بنگاه‌ها از بانک‌ها وام می‌گرفتند، اما هم‌اکنون شیوه‌های تامین مالی در حال تغییر است و بنگاه‌ها به سمت بازار سرمایه در حرکت هستند، مثلا از طریق اوراق مشارکت می‌توان برای شرکت‌ها تامین مالی کرد.
وی از انجام مطالعاتی برای جذاب‌تر شدن انتشار


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :