آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2831
تاریخ انتشار : 15 آبان 1390 10:33
تعداد بازدید : 493

بر اساس نوشته لس‌آنجلس تایمز

آمریکا از تحریم بانک مرکزی ایران منصرف شد

روزنامه لس آنجلس تایمز نوشت با وجود تهدیدهای هفته های اخیر در مورد تحریم بانک مرکزی ایران، مقامات دولت آمریکا به این نتیجه رسیده اند که اعمال چنین تحریم هایی به اقتصاد آمریکا و اقتصاد جهانی لطمه خواهد زد.

 بیما- روزنامه لس‌آنجلس تایمز در ادامه نوشت که پس از چند هفته تهدید سیاستمداران آمریکایی به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران به خاطر نقش ایران در توطئه ترور سفیر عربستان اکنون به نظر می‌رسد که آمریکا تحریم بانک مرکزی ایران را کنار گذاشته است.
به نوشته این روزنامه با اینکه مقامات دولت آمریکا گفته‌اند که ایران باید در مورد این توطئه پاسخگو بوده و مورد مجازات قرار گیرد ولی موضوع تحریم بانک مرکزی ایران به خاطر پیامدهای منفی آن در بازار نفت و تاثیرش بر اقتصاد جهانی کنار گذاشته شده است.
 لس‌آنجلس تایمز افزود: این تغییر در موضع سیاستمداران آمریکایی به خوبی نشان می‌دهد که در شرایط نابسامان اقتصاد جهانی آنها تا چه حد ناگزیرند اقدامات خود را علیه ایران با در نظر گرفتن پیامدهای اقتصادی آن تنظیم کنند.
به نوشته این روزنامه‌ علاوه بر این به نظر می‌رسد که مقاومت و مخالفت سایر دولت‌ها با تحریم بانک مرکزی ایران عامل مهمی در تغییر موضع آمریکا بوده است.
روزنامه لس‌آنجلس تایمز در عین حال یادآوری می‌کند نرمش دولت آمریکا در این زمینه باعث شده که سایر کشور‌ها نیز از اتخاذ مجازات‌های شدید علیه ایران پرهیز کنند. یک دیپلمات غیر آمریکایی می‌گوید: در شرایطی که خود آمریکا حاضر نیست اقدامات سختگیرانه‌تری را به اجرا بگذارد چرا ما باید با ایران سرشاخ شویم. برپایه این گزارش، مقام‌های آمریکایی می‌گویند اکنون به جای تمرکز روی تحریم بانک مرکزی ایران سعی خواهند کرد کشورهایی را که با ایران روابط تجاری گسترده‌ای دارند، مثل امارات متحده عربی، کره جنوبی و ژاپن را تشویق کنند که تحریم‌های آمریکا در مورد ایران را پذیرفته و به اجرا بگذارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :