آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28435
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1392 10:46
تعداد بازدید : 664

مخابرات شبکه ارتباطی انتخابات را پایدار نگه داشت

به گفته نماینده شرکت مخابرات ایران در وزارت کشور شبکه های ارتباطی که به منظور استفاده در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا بدون هیچ مشکلی ارایه سرویس کرده اند.

فناوران - عبدالعظیم قنبریان، معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با بیان این مطلب گفت: با استفاده از شبکه گسترده مخابرات و همراه اول، پوشش 96 درصد کل شعب اخذ رای در سراسر کشور انجام شد که تاکنون نیز هیچ مشکلی در ارایه سرویس نداشته اند.
وی افزود: شرکت مخابرات از طریق شبکه های دایل آپ، VPN MPLS و USSD همراه اول شبکه های ایمنی را در اختیار وزارت کشور قرار داده که هر کدام از اینها سرویس های مختلفی ارایه می کردند.
قنبریان بیان کرد: 96 درصد شعب اخذ رای در سراسر کشور از طریق شبکه دایل آپ و USSD همراه اول در مرحله اول اخذ رای استعلام هویت از سایت ثبت احوال می گیرند و مابقی شعبی که بنا به دلایل فنی امکان استعلام آنلاین برای آنها وجود نداشته از طریق آفلاین و اطلاعاتی که در سیستم های رایانه ای ذخیره شده هویت افراد احراز می شود.
معاون شبکه شرکت مخابرات گفت: پس از پایان ساعت رای گیری شعب اخذ رای پس از شمارش آرا نتایج را از طریق شبکه دایل آپ و USSD همراه اول به وزارت کشور و فرمانداری ها ارسال خواهند کرد. این نتایج تا زمان تایید نشدن از سوی فرمانداری ها نتایج غیر رسمی توسط وزارت کشور تلقی خواهد شد.
وی افزود: پس از امضا فرماندار و اعلام نتایج از طریق شبکه VPN MPLS به وزارت کشور و تطبیق آن با آرای اولیه نتایج رسمی اعلام خواهد شد.
وی در خصوص اینکه آیا شرکت مخابرات ایران بابت ایجاد شبکه از دولت هزینه ای دریافت خواهد کرد گفت: در این زمینه تاکنون هیچ صحبتی بابت دریافت هزینه نشده است و این شبکه برای دومین بار پس از انتخابات دور قبل مجلس شورای اسلامی مورد آزمایش قرار گرفته و این موضوع در اختیار مدیران شرکت مخابرات و نحوه تعامل با دولت است.
ایجاد شبکه امن و پایدار در روز انتخابات
به گفته مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، درخواست وزارت کشور برای دریافت خدمات VPN قانونی و ضمانت پایداری شبکه ارتباطی کشور برای روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اجرایی شده است.
مهدی خدایی، با اشاره به وضعیت زیرساخت های ارتباطی در روز انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در شعب اخذ رای گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در این ایام با افزایش شیفت های نگهداری و پشتیبانی از شبکه، شبکه ای امن و بدون اختلال را برای برقراری ارتباط فراهم خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در بحث انتخابات ریاست جمهوری، وزارت کشور و به طور خاص فرمانداری ها و استانداری ها مشترک نهایی شرکت ارتباطات زیرساخت محسوب می شوند، ادامه داد: تقاضای وزارت کشور از شرکت ارتباطات زیرساخت، ایجاد بستر ارتباطی مطمئن، امن و با کیفیت بالا در روز انتخابات است که در این زمینه بر لزوم ارایه ضمانت برای پایداری و ثبات شبکه ای بدون قطعی تاکید شده است.
خدایی با تاکید بر آمادگی شبکه ارتباطی کشور برای انتخابات بیان کرد: یکی از خدماتی که براساس تقاضای وزارت کشور ارایه شده سرویس VPN قانونی است که بنابراین درخواست به فرمانداری ها و استانداری ها در طول مدت انتحابات واگذار شده است.
این مقام مسوول در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در دوران انتخابات ریاست جمهوری، شرکت ارتباطات زیرساخت نظارت خاصی را روی سایت ها و پرتال های حساس کشور به کار بسته است که از آن جمله می توان به سایت وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.
وی دلیل این امر را بکارگیری راهکارهای امنیتی برای جلوگیری از حملات احتمالی روی این سایت ها و شبکه های ارتباطی عنوان کرد و گفت: تیم های کاری شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت مضاعف در بحث امنیت و مباحث فنی طی روزهای برگزاری انتخابات به کار گرفته شده اند و در حال آماده باش به سر می برند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :