آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28447
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1392 11:17
تعداد بازدید : 486

توافق ایران و هفت کشور حوزه خلیج فارس برای کاهش تداخلات موبایل

به گفته مدیر سازمان های تخصصی بین المللی رگولاتوری، اخیرا با دعوت اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) تفاهم نامه ای بین هفت کشور حوزه خلیج فارس و ایران به امضا رسیده تا تداخلات در باندهای فرکانسی GSM و صوت FM به حداقل برسد.

خبرگزاری فارس - علیرضا درویشی با بیان این مطلب گفت: اخیرا با دعوت اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تفاهمنامه‌ای بین 7 کشور حوزه خلیج فارس و ایران در خصوص کاهش تداخلات در باندهای فرکانسی GSM و صوت FM به امضا رسیده است.
مدیر سازمان‌های تخصصی بین‌المللی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: امیدواریم با اجرای این پروتکل تداخلات مرزی در آینده به حداقل برسد.
وی ادامه داد: علاوه بر این تفاهمنامه که میان 8 کشور به امضا رسید، تفاهمنامه دیگری نیز بین 7 کشور حوزه خلیج فارس امضا شد.
درویشی افزود: در این تفاهمنامه به دلیل اینکه 3 جزیره ایرانی ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ، جزء لاینفک خاک ایران هستند، به صورت جزیی و خاص در مورد آنها صحبت نشده است و منطقی است که تمام مفاد این تفاهمنامه در مورد این سه جزیره نیز حکم فرماست.
مدیر سازمان‌های تخصصی بین‌المللی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیان کرد: در اجرا اپراتورهای تلفن‌همراه ایرانی باید به شکلی آنتن‌های خود را برای پوشش این 3 جزیره نصب کنند که در این جزایر پوشش کامل داشته باشند.
گفتنی است، سال گذشته و در زمانی که بیهوده‌گویی‌های برخی کشورهای حوزه خلیج فارس در مورد مالکیت جزایر 3 گانه ایرانی مطرح شده بود، اتفاق پیش‌آمده توسط یکی از اپراتورهای تلفن‌همراه، خشم اذهان عمومی را برآشفت.
یکی از اپراتورهای تلفن‌همراه، به دلیل پوشش شبکه ضعیف در یکی از این جزایر، این جزیره را جزء خاک کشور امارات قلمداد کرد و برای واردشدندگان به این جزیره ایرانی، پیام رومینگ خوش‌آمد گویی به کشور امارات را ارسال کرد.
در این جزیره پوشش اپراتور ایرانی بسیار ضعیف و از طرف مقابل پوشش شبکه اپراتور امارتی بسیار قوی بود.
پس از آن با تذکر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورهای تلفن‌همراه ملزم به ایجاد پوشش کامل در جزایر شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :