آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28481
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 11:48
تعداد بازدید : 518

بازگشت فن سالاران به مدیریت فاوا

سلام آقای رییس جمهور

مصطفی محمدنجار وزیر کشور عصر دیروز با اعلام آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری گفت: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با کسب 18میلیون و 613 هزار و 329 رأی اکثریت مطلق آرا را کسب کرد و رئیس جمهور شد.نجار تاکید کرد: در مجموع 36 میلیون و 704 هزار و 156 نفر در انتخابات شرکت کردند که نشان دهنده حضور 72.7 درصدی مردم در انتخابات است.

حسن روحانی در برنامه هایش به طور مستقیم به فضای مجازی و فناوری اطلاعات نپرداخته، اما در یکی از مناظره‌های صدا و سیما با تاکید بر اینکه اگر فضای دانشگاه باز شود، کسی ضرر نمی‌کند، گفت: فضای دانشگاه، شهر و کشور و اینترنت را نباید اینقدر امنیتی کنیم، بلکه باید فضا را فرهنگی و سیاسی کنیم و فضای کشور را باید امنیتی‌زدایی کنیم. وی همچنین با بیان اینکه پهنای باند اینترنت در شأن ایرانیان نیست گفته است: دنیای امروز دنیای ارتباطات است؛ اما متاسفانه در کشور عده‌ای در دنیای قرن نوزدهم سیر می‌کنند.
انتظار می رود حسن روحانی با توجه به سابقه و گرایش های مدیریتی و سیاسی اش، دوباره از تکنوکرات ها در مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور استفاده کند. ورود دوباره تکنوکراسی به حوزه مدیریت ICT و همراهی آن با نگرش سیستمی، می تواند توسعه این فناوری را در کشور توسعه ببخشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :