آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28488
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 11:58
تعداد بازدید : 549

آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دومین جشنواره بین المللی روباتیک و هوش مصنوعی برگزار می شود

دومین جشنواره بین المللی روباتیک و هوش مصنوعی با هدف توسعه علم یک و هوش مصنوعی آبان ماه سال جاری با شعار «روبات ها در خدمت صنایع» برگزار می شود.

ایسنا- ثبت‌نام در دومین جشنواره بین‌المللی روباتیک و هوش مصنوعی از اواخر خردادماه آغاز می‌شود که متقاضیان می‌توانند در بخش مسابقات روباتیک، مسابقات هوش مصنوعی، کنفرانس روباتیک و هوش مصنوعی و فن بازار روباتیک و هوش مصنوعی شرکت کنند.
در حاشیه این جشنواره چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی روباتیک جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش‌های روبات‌های امدادی، روبات‌های صنعتی، روبات‌های شهری و خدمات اداری، روبات‌های @works، روبات‌های پزشکی، روبات‌های مین یاب، روبات‌های انباردار، روبات‌های سرویس رسان و روبات‌های انسان‌نما برگزار می‌شود.
در بخش مسابقات هوش مصنوعی نیز موضوعات تشخیص رفتار غیرعادی در محیط‌های بسته، تشخیص نفوذ در شبکه‌های کامپیوتری، تشخیص تقلب در تراکنش‌های بانکی، تشخیص و تعیین نوع خودرو، حذف علایم اضافی از ویدیو، شناسایی متون تایپی فارسی، تصحیح هوشمند قرائت نماز، شناسایی فایل‌های ویروسی، سخت‌افزار هوشمند و شناسایی چهره انسان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در حاشیه این جشنواره، کنفرانس هوش مصنوعی و روباتیک طی روزهای 20 و 21 آذرماه برگزار می‌شود که در این کنفرانس محورهای علوم شناختی، هوش محاسباتی، یادگیری، پردازش زبان طبیعی، الگوریتم‌های الهام گرفته شده از زیست، داده کاوی، سیستم‌های خبره، سیستم‌های چندعاملی، ارزش تصویر و بینایی ماشین، پردازش صدا و سیگنال و بازی بررسی می‌شوند.
کنفرانس هوش مصنوعی و روباتیک به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و مقالات برگزیده شده در این کنفرانس در پایگاه اطلاعاتی IEEE Xplore نمایه می‌شوند و این مقالات نیز در نشریه علمی ‌و پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :