آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28489
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:0
تعداد بازدید : 414

تعداد شرکت های دانش بنیان امسال از 6 هزار می گذرد

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: اختصاص 500 میلیون دلار اعتبار به صندوق نوآوری به این معنا نیست که این مبلغ به طور مستقیم به پژوهشگران داده شود، بلکه این اعتبارات برای حمایت از پژوهشگران، از صندوق توسعه ملی وارد صندوق نوآوری
می شود.

ایسنا- مهدی‌‌نژاد نوری گفت: طرح‌های افراد با این شرط که به ثبت شرکت رسیده باشد، مورد حمایت این صندوق قرار می‌گیرد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم افزود: استادان، دانشجویان و پژوهشگران می‌توانند طرح‌های خود را در پارک‌ها و مراکز رشد فناوری ارایه کنند؛ این ایده در حضور کارشناسان مورد بررسی و در صورت توجیه اقتصادی و تایید کارشناسان مورد حمایت قرار می‌گیرد.
مهدی‌نژاد درباره تسهیلات ارایه شده به پژوهشگران گفت: از جمله این تسهیلات دادن امکانات دفتری و اختصاص وام به پژوهشگران است و سقف وام‌ها بسته به نوع طرح توجیه اقتصادی و همچنین شرکت‌ها و پارک‌های فناوری متفاوت خواهد بود.
معاون وزیر علوم با تاکید بر اینکه خراسان رضوی یکی از استان‌های برجسته و پیشرو در دستاوردهای پژوهشی است، گفت: پارک فناوری خراسان رضوی به دلیل قدمت، نوع طرح‌ها و برنامه‌ها جزو هفت پارک برتر کشور است.
مهدی‌نژاد در پایان با بیان اینکه تعداد پارک‌های فناوری 33 پارک است، گفت: در ابتدای دولت نهم تعداد شرکت‌های دانش بنیان 600 شرکت بود که در حال حاضر به سه هزار و200 شرکت رسیده و امید است در پایان سال جاری دو برابر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :