آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28501
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:13
تعداد بازدید : 784

کسب و کارها تازه دارند به مزایای رایانش ابری پی می برند

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‏دهد بخش زیادی از کسب و کارها و شرکت‏ها معتقدند فواید و مزایای فناوری‏های رایانش ابری بیشتر از چیزی است که در ابتدا تصور می‏کرده‏اند.

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت midsizeinsider، نتایج مطالعه‏ای که توسط شرکت سی اِی تکنولوژی (CA Technology) انجام شده است، نشان می‏دهد کسب و کارهای تجاری معتقدند فناوری‏های رایانش ابری مزایایی بیش از آنچه تصور می‏کرده‏اند، به همراه داشته است. در این مطالعه 98 درصد از شرکت‏ها و کسب و کارهای شرکت‏کننده گفته‏اند که مزایای حاصل از استفاده از فناوری‏های رایانش ابری در زمینه امنیت منطبق بر انتظارات آنها بوده و یا فراتر از آن بوده است. 20 درصد نیز گفته‏اند نتایج این فناوری‏ها سریع‏تر از چیزی که فکر می‏کرده‏اند، به بار نشسته است. فقط پنج درصد از کسب و کارهای خدمات رایانش ابری SaaS (عرضه نرم‏افزار در قالب خدمات) گفته‏اند در استفاده از پلات‏فرم‏های تحت رایانش ابری که انتخاب کرده‏اند، با شکست مواجه شده‏اند و نتوانسته‏اند انتطاراتی را که در زمینه افزایش درآمد داشته‏اند، برآورده کنند.این پژوهش نشان داده است که در حال حاضر عرضه نرم‏افزار در قالب خدمات محبوب‏ترین شکل خدمات رایانش ابری است، اما پیش‏بینی می‏شود رفته‏رفته فناوری‏های PaaS (عرضه پلات‏فرم در قالب خدمات) نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار خواهد شد.
براساس این گزارش، افزایش استفاده از فناوری‏های رایانش ابری باعث شده است که خدمات عرضه‏شده از سوی غول‏های عرضه‏کننده این فناوری‏ها مثل آمازون، مایکروسافت، اچ پی و آی بی ام از کیفیت بهتری برخوردار شود و حتی غول‏های سخت‏افزاری مثل شرکت دل نیز وارد این بازار شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :