آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28502
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:14
تعداد بازدید : 698

پزشکان: تبلت بیش از گوشی هوشمند به کارمان می آید

پزشکان به این نتیجه رسیده اند که برای انجام فعالیت های پزشکی و کلینیکی، تبلت کاربردی تر از گوشی هوشمند است.

خبرگزاری فارس- طبق نتایج مطالعه‌ای جدید در مورد میزان استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت در حوزه بهداشت و سلامت، پزشکان به این نتیجه رسیده‌اند که برای انجام فعالیت‌های پزشکی و کلینیکی، تبلت برای آنها کاربردی‌تری از گوشی ‌هوشمند محسوب می‌شود.
به نوشته از مدیکال ‌نیوز‌تودی، دو گزارش مجزا که به تازگی با عنوان‌های «استفاده از دستگاه‌های موبایلی در فضای پزشکی 2013» و «استفاده از تبلت توسط پزشکان 2013» منتشر شده است، نشان می‌دهد که پزشکانی که فعالیت‌های خود را مبتنی بر پرونده‌های سلامت الکترونیکی انجام می‌دهند و به طور هم‌زمان گوشی هوشمند و تبلت دارند،‌ گوشی خود را بیشتر برای ارسال و دریافت پست الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌دهند.
پزشکانی که صاحب تبلت هستند نسبت به پزشکانی که گوشی هوشمند دارند، بیشتر از این دستگاه برای دسترسی به پرونده الکترونیکی بیمار بهره می‌برند و این طور که آمارها نشان می‌دهد، 51 درصد پزشکانی که در این بررسی شرکت کردند توضیح دادند که هر روز تبلت خود را برای بررسی پرونده الکترونیکی بیمار به کار می‌گیرند و تنها هفت درصد دکترها اظهار داشتند که از گوشی‌های هوشمند خود به این منظور استفاده می‌کنند.
در این بررسی همچنین مشخص شد که 75 درصد پزشکانی به پرونده الکترونیکی بیماری دسترسی دارند صاحب گوشی‌ هوشمند هستند و 33 درصد پزشکانی که از پرونده الکترونیکی بیماری استفاده می‌کنند تبلت در اختیار دارند. همچنین گفته شده است، زمانی که پزشکان با تبلت برای بررسی پرونده الکترونیکی بیماری صرف می‌کنند 66 درصد بیشتر از زمان صرف شده برای گوشی‌های هوشمند است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :