آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28507
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:19
تعداد بازدید : 725

برگزاری سمینار آشنایی با سازمان ایزو و فرآیند تدوین استاندارد

کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات نصر تهران، چهارشنبه 29 خردادماه، سمینار آشنایی با سازمان جهانی استاندارد (ایزو) و فرآیند تدوین استاندارد را برگزار می کند.

فناوران- کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در نظر دارد سمینار آشنایی با سازمان جهانی استاندارد (ایزو) و فرآیند تدوین استاندارد را با هدف معرفی سازمان جهانی استاندارد (ایزو)، ساختار کمیته مشترک JTC1 و تشریح فرآیند توسعه استاندارد برگزار کند.
فناوری اطلاعات و ارتباطات به دلیل پیشرفت و رشد فزاینده‌ خود طی دو دهه اخیر، فعالیت‌های زیادی در بخش استانداردسازی به خود اختصاص داده است. بخش زیادی از استانداردهای این حوزه توسط سازمان جهانی استاندارد (ایزو) (ISO) و در کمیته مشترک ISO/IEC JTC1 و یا با مشارکت سایر نهادهای معتبر تدوین و منتشر می‌شود.
سرفصل‌هایی که برای این سمینار در نظر گرفته شده شامل، تعاریف و مفاهیم حوزه استاندارد طبقه‌بندی استانداردها، آشنایی کلی با نهادهای استانداردگذار، آشنایی با سازمان جهانی ایزو، فرآیند تدوین استاندارها در سازمان جهانی استاندارد (ایزو) و آشنایی با ساختار کمیته مشترک JTC1 می‌شود.
گفتنی است، این سمینار روز چهارشنبه 29 خردادماه از ساعت 14 تا 17 در محل دبیرخانه سازمان توسط آقای مهندس آذرکار، نایب رییس کمیسیون ارایه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :