آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28509
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:21
تعداد بازدید : 564

قائم مقام کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران

واردات تجهیزات شبکه هنوز کیلویی است

قائم مقام کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان این مطلب که کمیسیون شبکه همچنان به دنبال اصلاح تعرفه های واردات تجهیزات شبکه است، گفت: شرکت های شبکه ای از پارسال با چالش تغییر تعرفه واردات تجهیزات شبکه ای از درصدی به کیلویی مواجه بودند به این گونه که این کالا بر اساس وزن و کیلوگرم در گمرک ارزیابی می شوند، که به اعتقاد ما این نحوه محاسبه توهینی به کل صنف IT است.

افتانا- علیرضا صالحی گفت: نوسان نرخ تعرفه تجهیزات شبکه اتفاق جدیدی نیست و چند سال قبل هم این مشکل به شکل دیگری وجود داشت و تعرفه واردات چهار درصد به صورت ناگهانی به 50 درصد افزایش پیدا کرد و مشکلات فراوانی را برای فعالان بازار شبکه ایجاد کرد تا جایی بسیاری از آنها را تا مرز ورشکستگی پیش برد.
وی گفت: در نهایت با اقدامات کمیسیون شبکه و درک متقابل کمیسیون ماده واحده به عنوان تعرفه‌گذار این مشکل در کمتر از دو ماه مرتفع شد و تعرفه‌ها به حالت اول بازگشتند. اما متاسفانه این مشکل با شکل جدیدی بازگشته است و تجهیزات شبکه بر اساس وزن و کیلوگرم در گمرک ارزیابی می‌شوند که نه تنها به شرکت‌های واردکننده بلکه به شرکت‌هایی که ادعای تولید در این زمینه دارند هم کمکی نمی‌کند.
صالحی با بیان اینکه پارسال زمان زیادی صرف مذاکره با دوستان در سندیکای تولیدکنندگان صنعت مخابرات شد که البته هیچ کمکی به حل این مشکل نکرد، گفت: کمیسیون ماده واحده به عنوان تعرفه‌گذار به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پیشنهاد داد از آنجا که سندیکای مذکور پیشنهاددهنده اصلی محاسبه حقوق گمرکی تجهیزات شبکه به صورت کیلویی است در نتیجه بهتر است در این خصوص با آنها گفت‌وگو کنیم.
وی افزود: اما ما طی جلسات متعدد و حتی دعوت به مناظره رادیویی و غیره هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم و دوستان کماکان معتقد به محاسبه کیلویی تجهیزات هستند و هیچ‌گونه همکاری صورت نگرفت. وی همچنین گفت: مذاکراتی را با کمیسیون ماده واحده مجددا شروع کردیم تا در سال 92 این مشکل مجددا بروز نکند.وی افزود: به‌روزرسانی تعرفه‌های شبکه با توجه به کشوری شدن این تعرفه‌ها برای سال 92 نیز یکی دیگر از اقدامات کمیسیون شبکه است که به زودی مصوب و اعلام خواهد شد.
قائم مقام کمیسیون شبکه نصر تهران گفت: تعرفه‌گذاری این خدمات از سال 84 آغاز و خوشبختانه با استقبال صنف و کارفرمایان دولتی روبه‌رو شده است و به‌رغم نبود الزام قانونی در خصوص استفاده این تعرفه‌ها، بسیاری از کارفرمایان به عنوان تعرفه پایه خدمات به آنها رجوع کرده و آنها را مورد استفاده قرار می‌دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :