آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28516
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:31
تعداد بازدید : 422

6 هزار و 932 مصوبه برای حمایت از تولید

تعداد نشست هاي ستاد تسهيل امور واحدهاي توليدي و شهرك هاي صنعتي در ۳۰ استان بالغ بر ۷۳۵ جلسه بوده كه شش هزار و ۹۳۲ مصوبه را به همراه داشته است.

ایرنا- از اين تعداد چهار هزار و ۴۳۲ مصوبه مربوط به مصوبات بانكي، يكهزار و ۱۵۹ مصوبه به ساير مصوبات، ۵۳۴ مصوبه به امور مالياتي،‌۳۸۷ مصوبه به مصوبات تامين اجتماعي و ۳۰۵ مصوبه به مصوبات معدني تعلق داشته است.
بر اين اساس، ستاد تسهيل امور واحدهاي توليدي و شهرك‌هاي صنعتي در سال ۱۳۸۹ حدود ۴۳ سفر به تمامي استان‌ها و تعدادي از شهرك‌هاي صنعتي كشور با حضور نمايندگان تام‌الاختيار دستگاه‌هاي عضو ستاد انجام و پس از بررسي حدود ۱۸ هزار درخواست تعداد ۱۲ هزار و۹۰۰ مصوبه برای حل مشكلات اجرايي واحدهاي توليدي اخذ و ابلاغ كرده است.
همچنين اين ستاد در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۰ و به منظور بررسي نحوه اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و پيگيري اجراي مصوبات دور قبل ستاد به تمام استان‌ها با اخذ شش هزار و ۷۰۰ تصميم اجرايي، گام بزرگي در شناسايي و حل مشكلات واحد‌هاي مذكور برداشته است.
براساس اين گزارش، همچنين براي مواردي كه در قالب سفرهاي اعضاي ستاد قابل تصميم‌گيري نبوده و يا نياز به تصميم‌گيري با اختيارات بيشتري بوده است به جلسات كميته‌هاي تخصصي دبيرخانه مركزي ستاد موكول شد كه تصميماتي اخذ و برای اجرا به دستگاه‌هاي مربوطه ابلاغ شد. در اين راستا تاكنون حدود ۶۰۰ تصميم اجرايي در كميته‌هاي مذكور اخذ و ابلاغ شده است.
اين گزارش مي‌افزايد: پس از ادغام دو وزارتخانه صنايع و معادن و بازگاني و تشكيل وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس تصميم اعضاي اصلي ستاد تسهيل مقرر شد از ابتداي سال ۱۳۹۱ كارگروه‌هاي استاني به رياست استانداران و دبيري روساي سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به صورت دایمي به فعاليت پرداخته‌اند.
گزارش مذكور حاكي است، ضمن بررسي‌هاي كارشناسي و حل مشكلات، مواردي را كه نياز به تصميم‌گيري و ابلاغ از طريق دبيرخانه مركزي ستاد تسهيل داشته است به دبيرخانه منعكس كردند كه در اين راستا در طي سال ۱۳۹۱ حدود هفت هزار تصميم اجرايي در كارگروه‌هاي استاني اخذ و ابلاغ
شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :