آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28518
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:33
تعداد بازدید : 1076

بانک مرکزی سامانه امداد شتاب را راه اندازی کرد

بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه امداد شتاب با هدف خدمت رساني به مشتريان بانک هاي عضو شبکه شتاب و تسهيل در فرآيند پيگيري رفع مغايرت هاي اين شبکه ایجاد شده است.

فناوران- بانک مرکزی اعلام کرد: ميز امداد شتاب در فضای اینترنت به آدرس EmdadShetab.cbi.ir راه اندازی شد. سيستم امداد شتاب با هدف خدمت‌رساني به مشتريان بانک‌هاي عضو شبکه شتاب و تسهيل در فرآيند پيگيري رفع مغايرت‌هاي اين شبکه ایجاد شده است.
پیش از این مرکز دریافت درخواست‌های رفع مغایرت تلفنی به شماره 29911 توسط اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی راه‌اندازی شده بود.
هم‌وطنان گرامي در صورت بروز هرگونه مغايرت در تراکنش‌های الکترونیک خود، علاوه بر مراجعه به بانک‌ها و تماس با شماره 29911 از این پس نیز می‌توانند در فضای مجازی به آدرس اشاره شده مراجعه و نسبت به تکميل فرم رفع مغايرت اقدام کنند.
گفتنی است، اين سامانه تنها قادر به پاسخگويي به مغايرت‌هاي شبکه شتاب و شاپرک است. بنابراین برای پيگيري مغايرت‌هاي غيرشتابي که صادرکننده کارت و دارنده پايانه (خودپرداز، درگاه پرداخت اينترنتي، تلفنبانک، اينترنت بانک و...) یکسان هستند، با شماره سيستم پشتيباني بانک مربوطه تماس بگيريد و یا به يکي از شعب همان بانک مراجعه کنید.
براساس اعلام بانک مرکزی، انتقال کارت به کارت در صورتي که که کارت مبدا و يا مقصد متعلق به بانک ديگري باشد، شتابي محسوب می‌شود.
در حال حاضر تمامی تراکنش‌هايي که از طريق پايانه‌هاي فروشگاهي (POS) صورت مي‌گيرند، تراکنش شتابي محسوب مي‌شوند.
همچنین در صورت بروز مغايرت در سيستم شتاب، مبلغ کسر شده طي دو روز کاري (بدون احتساب تعطيلات)، به طور خودکار به حساب کارت مبدا باز گردانده مي‌شود. بنابراین پيش از ثبت مغايرت، مطمئن شويد که حتما دو روز کاري از تاريخ انجام تراکنش سپري شده است.
گفتنی است اين سامانه تنها پاسخگوي دارندگان کارت است. فروشگاه‌هاي دارنده POS، براي پيگيري مغايرت‌هاي حسابي خود باید با امداد شاپرک تماس بگيرند.
همچنین براي ثبت و يا پيگيري مغايرت، مي‌توان با شماره تلفن 29911 نيز تماس گرفت. اطلاعات سامانه اينترنتي و سامانه تلفني 29911 مشترک بوده و مي‌توان کد پيگيري ارایه شده در يک سيستم را در سيستم ديگر نيز پيگيري کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :