آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28519
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 12:34
تعداد بازدید : 489

واکنش مثبت بازار بورس، ارز، طلا و سکه به نتایج انتخابات ریاست جمهوری

بازارهای طلا و سکه، نرخ ارز و بازار بورس روز گذشته واکنش مثبتی به نتیجه انتخابات نشان داد.

فناوران- رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از كاهش 75 هزار تومانی نرخ سكه طرح امامی و افزایش بهای انس جهانی خبر داد.
احمد وفادار، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: هم‌اکنون بهای طلا در هر انس جهانی1391 دلار شده است و نسبت به هفته گذشته پنج دلار رشد داشته است این در حالی است كه با تكمیل شدن شمارش آرای ریاست جمهوری نرخ طلا در داخل كشور كاهش داشته است.
وی افزود: هم‌اكنون هر مثقال طلای ۱۸ عیار 514 هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار 118 هزار و 650 تومان، سکه تمام طرح قدیم یک میلیون و 200 هزار تومان و سکه تمام طرح امامی با 75 هزار تومان كاهش نسبت به هفته گذشته به یک میلیون و 230 هزار تومان رسیده است.
وفادار همچنین گفت: همچنین نیم سکه 670 هزار تومان و ربع سکه با 30 هزار تومان كاهش به 420 هزار تومان و سکه یک گرمی به 285 هزار تومان هم رسیده است.

قیمت ارز نیز کاهش یافت
واکنش بازار ارز نیز به انتخابات ریاست جمهوری مثبت بود و قیمت دلار از سه هزار و 620 تومان به سه هزار 470 تومان رسید كه نشان‌دهنده كاهش 150 تومانی بهای دلار در نخستین روز بعد از انتخابات است.

بهترین روز بورس در 4 ماه اخیر
بورس تهران نیز با افزایش ۹۵۱ واحدی، بیشترین رشد روزانه شاخص در چهار ماه اخیر و بالاترین رقم و رکورد جدید یعنی 46 هزار و 622 واحد ثبت شد تا کارشناسان از بهبود اوضاع اقتصادی و بورس سخن بگویند.
براساس گزارش خبرگزاری فارس، شاخص‌های بورس سینگال‌های مثبتی از بهبود اوضاع اقتصاد و شرکت‌ها در آینده به نمایش گذاشتند به طوری که از شروع داد و ستد دیروز بورس و فرابورس، اکثر شرکت‌ها با رشد قیمت سهام مواجه شده و در پایان معاملات هم همه متغیرهای اصلی معاملات با رکوردهای تازه دیگری به ثبت رسیدند.
به این ترتیب به دلیل وزن زیاد شرکت‌های بزرگ بورس در شاخص، این متغیر در آخر داد و ستد امروز با رشد کم‌سابقه 951 واحدی بیش از دو درصد افزایش یافت و نه تنها برای نخستین بار از مرز 46 هزار واحدی عبور کرد بلکه به عدد 46 هزار و 622 واحدی رسید. ارزش روز بازار سهام شرکت‌های بورسی هم از مرز 222 هزار میلیارد تومان عبور کرد.رشد دیروز شاخص بورس بعد از افزایش 1292 واحدی در 21 بهمن سال گذشته، بالاترین جهش روزانه در چهار ماه اخیر محسوب می‌شود که به دلیل افزایش قیمت سهام اکثر شرکت‌ها بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :