آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2852
تاریخ انتشار : 17 آبان 1390 8:3
تعداد بازدید : 331

نوآوري در فناوري صنعت نفت را رقابت پذير مي کند

مدير فناوري و نوآوري شرکت ملي نفت ايران گفت: آنچه صنعت نفت را رقابت پذير مي کند، فقط ميزان ذخاير نفتي نيست، بلکه نوآوري در فناوري است.

خبرگزاري موج- محمد علي عمادي با توجه به اهميت استراتژيک انرژي در آينده تمدن بشري گفت: انرژي در آينده نقش عمده‌اي در توسعه و کيفيت زندگي دارد و ايجاد انرژي‌هاي تبديلي و جايگزين اهميت ويژه‌اي پيدا خواهد کرد.
وي با توجه به جايگاه ويژه کشورمان در نفت دنيا گفت: آن چيزي که مي‌تواند ما را در بخش انرژي پيشرو کند کاربري تکنولوژي و ايجاد نوآوري در صنايع نفت و گاز است.
عمادي تاکيد کرد: شعار همه شرکت‌هاي نفتي دنيا اين است که از ساختارهاي عملياتي محور به دانش محور تبديل شود و آنچه ما را در صنايع نفت و گاز، موفق و نفت ما را رقابت‌پذير مي‌کند، ميزان ذخاير نفتي ما نيست بلکه سرريزهاي فناوري‌هاي وابسته به نفت است به همين دليل بايد روي فناوري نفت متمرکز شويم.
مدير فناوري و نوآوري شرکت ملي نفت ايران افزود: بعد از پيروزي انقلاب، به‌رغم مشکلات فراوان از جمله جنگ تحميلي و تحريم‌ها، صنعت نفت توانسته است به طور جدي در عرصه‌هاي رقابتي دنيا مطرح شود، هر چند تا بومي‌سازي صنعت نفت راه طولاني در پيش داريم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :