آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28542
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:3
تعداد بازدید : 635

بازی دینی «آخرین نبرد» مجوز ساخت گرفت

شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای ساخت بازی «آخرین نبرد» با موضوع آموزه های دینی و مذهبی مجوز صادر کرد.

روابط عمومی بنیاد - شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه‌ای آخرین نبرد به نویسندگی «محمدعلی اسدی» با مجوز تولید آن موافقت کرد.
بازی آخرین نبرد یک بازی کاملا ایرانی تحت وب (اینترنت) است که بازیکن با دیگر بازیکنان به صورت آنلاین (برخط) بازی می‌کند. این بازی در سبک استراتژیک و برای توسعه فرهنگ تفریحات سالم و مفید در دنیای اینترنت طراحی و پیاده‌سازی شده است.
فضای کلی و داستان بازی بر اساس آموزه‌های دینی و مذهبی است و روند بازی بیانگر نبرد خیر و شر است. در بازی آخرین نبرد برخلاف برخی بازی‌ها که براساس جنگ پایه‌گذاری شده بازیکنی موفق است که علاوه بر قدرت نظامی، در زمینه‌های علمی، فناوری و اقتصادی پیشرفت کند.
در بازی آخرین نبرد کاربر، شهری را در اختیار گرفته و شهرهای تسخیرشده توسط دشمن را که نماد استکبار جهانی است از سلطه و اشغال رها می‌کند و در پایان با کمک سایر کاربران پنج شهر بزرگ را که نمادی از تسلط نظام سرمایه‌داری بر پنج قاره جهان است، فتح می‌کند.طراحی گرافیکی بازی برگرفته از نمادهای مذهبی و شهرسازی طبق معماری نوین اسلامی است و در بعضی از قسمت‌‌های بازی نوآوری‌ها و خلاقیت‌هایی صورت گرفته است.
آخرین نبرد، کشوری پیشرفته با تکیه بر سبک زندگی اسلامی را نشان می‌دهد و شعار بازی موکد این موضوع است که «وارثان اصلی زمین ائمه و اولیا خدا و صالحین هستند».براساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی بوده و تایید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.متقاضیان دریافت پروانه تولید بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند به وب‌سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نشانی
www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :