آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28547
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:32
تعداد بازدید : 847

سازمان تنظیم مقررات:

تشعشعات تمامی آنتن های BTS استاندارد است

مدیرکل نظارت بر سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از بررسی شکایات مردم از تشعشعات آنتن های تلفن همراه و اینترنت وایمکس با همکاری سازمان انرژی اتمی خبر داد و گفت: در آخرین بررسی های انجام گرفته در شش ماهه دوم سال 91 حتی یک مورد هم آنتن غیراستاندارد گزارش نشده است.

خبرگزاری مهر- گرشاسب جمشیدی‌نژاد، با اشاره به نظارت‌های صورت گرفته در حوزه تجهیزات به کار گرفته شده در شبکه‌های رادیویی و اقدامات انجام شده در تایید نمونه استاندارد این تجهیزات برای استفاده در شبکه‌های ارتباطی، بررسی‌های صورت گرفته در حوزه تشعشعات آنتن‌های موبایل و وایمکس را تشریح کرد.
وی با بیان اینکه تمامی ‌شکایات و نگرانی مردم از تشعشعات این آنتن‌ها به سازمان انرژی اتمی ‌ارسال می‌شود، گفت: آخرین بررسی‌ها در مورد توان خروجی به کار گرفته شده در این آنتن‌ها مربوط به شش ماهه دوم سال 91 است که در این بازه زمانی 32 مورد شکایت از نصب سازه آنتن‌های موبایل و وایمکس و نگرانی از بابت تشعشعات این آنتن‌ها به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه شده که این سازمان موارد را به سازمان انرژی اتمی‌ برای بررسی ارسال کرده است.
جمشیدی‌نژاد افزود: از 32 مورد شکایت دریافت شده، 84 درصد مربوط به تشعشعات و 16 درصد مربوط به سازه آنتن‌های BTS و وایمکس بوده است.
مدیرکل نظارت بر سرویس‌های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد بیشترین نگرانی مردم از آنتن‌های موبایل گفت: 41 درصد شکایت‌ها از آنتن‌های اپراتور ایرانسل، 25 درصد از اپراتور همراه اول، 25 درصد از اپراتور رایتل، شش درصد از تالیا و سه درصد از اپراتور مبین نت گزارش شده است که با این حال تاکنون حتی یک مورد از این شکایات نیز مثبت کرده و آزمایشات و بررسی‌ها از تایید استاندارد بودن و بی‌خطر بودن این تجهیزات و میزان تشعشعات ساطع شده از این آنتن‌ها حکایت دارد.
وی دلیل بیشتر بودن تعداد شکایات از آنتن‌های اپراتور ایرانسل را شبکه در حال توسعه این اپراتور نسبت به سایر اپراتورها عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :