آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28548
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:35
تعداد بازدید : 410

سوءاستفاده سیم کارتی با نام اپراتور!

اگر شما هم از کاربران سیم کارت های همراه اول باشید، احتمالا طی هفته ها و ماه های اخیر در ارتباط با خرید سیم کارت رایتل متناسب با شماره خود تماس هایی داشته اید.

ایسنا- مدتی است در قالب فروش شماره‌ها و سیم‌کارت‌های اپراتور سوم کلاهبرداری‌های و سوءاستفاده‌هایی از نام این اپراتور انجام شده است.
به نحوی که برخی با شماره‌های همراه مشترکان همراه اول تماس گرفته و به آنها می‌گویند اگر مایل به خریداری سیم‌کارت رایتل شماره خود هستید می‌توانید موافقت خود را اعلام کنید تا ما با قیمتی حدود 60 تا 70 هزار تومان در اسرع وقت سیم‌کارت مورد نظر را به منزل شما ارسال
کنیم.
در این تماس‌ها حتی این‌گونه عنوان می‌شود که هزینه‌های مربوط به خرید سیم‌کارت هم پس از ارسال آن به منزل شما دریافت خواهد شد.
در این میان برخی افراد نیز گاه به خریداری سیم‌کارت با شماره‌های مورد نظر اقدام می‌کنند اما پس از مدتی شرکتی که با آنها تماس گرفته بود به بهانه‌های مختلف از ارایه آن سیم‌کارت سر باز می‌زند و شماره دیگری برای آنها ارسال کرده و گاهی حتی از این کار هم سر باز می‌زند و ممکن است پس از مدتی سیم‌کارتی را برای فرد بفرستد و فرد در کمال تعجب ببیند به جای سیم‌کارت مکالمه سیم‌کارت دیتا که مخصوص استفاده از اینترنت است، برای او ارسال شده است.
البته برخی شرکت‌ها هم هستند که به خریداری حجم بالایی از شماره‌های رایتل اقدام کرده و به طور هم‌زمان با صاحبان خطوط همراه اول این شماره‌ها تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند که شماره مورد نظر آنها را در اختیار دارند و حاضر به فروش آن با قیمت مورد نظر هستند.
حتی برخی از این شرکت‌ها این‌گونه اعلام می‌کنند که تاکنون تنها سیم‌کارت‌های رایتل با کد سه وارد بازار شده و برخی شماره‌هایی که با پیش‌شماره‌های با سه شروع می‌شود را در اختیار دارند و امکان فروش سیم‌کارت‌ها با سایر کدها را ندارند.
اما در این میان نکته جالب توجه آن است که اپراتور سوم تاکنون در اختیار داشتن هرگونه فروشگاهی از این دست را رد کرده و حتی سامانه‌ای برای خرید شماره‌های گلچین هم فعال نکرده است.
چندی پیش رییس پلیس نیز در این زمینه هشدارهایی به کاربران داده و این گونه اعلام کرده بود که گروه‌های کلاهبردار متعددی در این قالب به فعالیت می‌پردازند و لازم است افراد پیش از سفارش سیم‌کارت مطمئن شوند که شرکت مورد نظر آنها وجود خارجی دارد و خدمات مناسب را به آنها ارایه می‌کند.
اما با تمام این موضوعات همچنان این سوال به قوت خود باقی می‌ماند که اگر قرار است افراد شماره‌های مورد نظر خود را خریداری کنند چرا خود اپراتور به طور مستقیم وارد این عرصه نمی‌شود تا به این ترتیب تا حدی جلوی کلاهبرداری‌ها گرفته
شود؟!
در حال حاضر قیمت هر سیم‌کارت رایتل اعتباری 20 هزار تومان اعلام شده است اما با این وجود شرکت‌های مختلف بسته به میزان رند بودن شماره مبالغی بیش از 60 هزار تومان را برای آنها پیشنهاد می‌دهند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :