آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28550
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:37
تعداد بازدید : 459

معاون وزیر ارتباطات:

قبل از پایان دولت اجرا می شود

با وجود تاکید مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران مبنی بر توقف طرح هم کدسازی استان ها، معاون وزیر ارتباطات تاکید دارد که این طرح متوقف نشده است.

خبرگزاری فارس- محمدعلی فرقانی با بیان این مطلب گفت: طرح هم‌کدسازی هنوز متوقف نشده و انجام آن نیازمند برخی امور اجرایی و هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف است.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: این طرح در استان‌های مختلف در حال پیگیری است و به تدریج با آماده شدن استان‌ها هم کدسازی در آنها اجرا خواهد شد.
فرقانی از تهران، البرز و قم به عنوان استان‌هایی که تاکنون هم‌کدسازی را انجام داده‌اند، یاد کرد و آذربایجان شرقی و غربی، گیلان و مازندران را نیز استان‌هایی دانست که این طرح در آنها شروع شده و به مرور زمان به انجام خواهد رسید.
معاون وزیر ICT با بیان اینکه برخلاف آنچه پیش از این وعده داده شده بعید به نظر می‌رسد که اجرای این طرح در کل کشور، ظرف دو تا سه ماه به پایان برسد گفت: با این وجود ما تلاش خود را خواهیم کرد تا پیش از به پایان رسیدن دولت این طرح در سراسر کشور عملیاتی شود.
فرقانی در خصوص تامین هزینه این طرح گفت: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبه‌ای در بخش نحوه تامین بخشی از هزینه‌ها داشته که این مصوبه ابلاغ شده و ان‌شاءالله توسط مخابرات عملیاتی می‌شود.
وی درباره اینکه مخابرات تاکید دارد که پیش از تامین هزینه‌های این طرح اقدام به هم‌کدسازی سایر استان‌ها نخواهد کرد، افزود: البته مخابرات کمی‌ در این زمینه ابهام دارد که این ابهامات در جلسات آتی کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :