آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28554
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:42
تعداد بازدید : 893

هشدار اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به اعضا:

مراقب باشید لپ تاپ و تبلت مسروقه نخرید

اتحادیه صنف فناوران تهران با صدور ابلاغیه ای، از اعضای این اتحادیه خواست که از خرید، فروش و معاوضه اجناس دست دوم قبل از احراز هویت طرف معامله خودداری کنند و پس از رویت کارت ملی یا مدرک معتبر ترجیحا تمامی معاملات را در دفتری مخصوص ثبت کنند.

فناوران- اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، دیروز ابلاغیه خرید، فروش و معاوضه اجناس دست دوم و مستعمل را خطاب به اعضای تحت پوشش صادر کرد.
سیدمهدی میرمهدی کمجانی در توضیح این ابلاغیه، با بیان اینکه متاسفانه دزدی لپ‌تاپ و تبلت‌ بسیار زیاد شده است، گفت: پیرو نامه‌ای که از معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی به دستمان رسیده و برای به حداقل رساندن معامله با سارقان و دور کردن کسبه از تبعات سوء چنین معاملاتی، از تمام فروشندگان می‌خواهیم که از خرید کالاهای دست دوم قبل از احراز هویت فروشنده خودداری کنند.
وی افزود: فروشندگان باید تمامی معاملات را در دفتری مخصوص با قید شماره ملی، نام و مشخصات، آدرس، تلفن ثابت و همراه طرف معامله ثبت کنند به گونه‌ای که در صورت مراجعه بازرسان پلیس قابل بهره‌برداری باشد.
میرمهدی گفت: همچنین شماره سریال کالاهای دزدی را از پایگاه‌های پلیس در اختیار اعضا می‌گذاریم تا نسبت به خرید و فروش آن اقدامی نکنند.
وی گفت: با توجه به اینکه قیمت لپ‌تاپ و یا تبلت نو و دست دوم فاصله زیادی از هم دارد، برخی فروشندگان طمع می کنند و این کالاها را خریداری می‌کنند. اتحادیه موظف است نسبت به این موضوع هشدار دهد تا زمانی که واحد صنفی با مشکل مواجه شد، نگوید اطلاع نداشتم.وی افزود: واحدهای صنفی که مبادرت به خرید کالای دزدی می‌کنند، پلمپ خواهند شد.

مهر اتحادیه روی نرخ‌نامه‌ها الزامی است
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران همچنین در توضیح اطلاعیه دیروز اتحادیه درباره نصب نرخنامه خدمات فنی ممهور به مهر اتحادیه با بیان اینکه اعضایی که نرخ‌نامه اتحادیه را در واحد صنفی خود نصب می‌کنند باید با مراجعه به اتحادیه آن را مهر بزنند، گفت: براساس نامه مدیریت بازرسی و نظارت شورای اصناف، اعضا موظفند نسبت به نصب نرخ‌نامه خدمات فنی ممهور به مهر اتحادیه در واحد صنفی خود اقدام کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه برخی از فروشندگان نرخ‌نامه را از روی سایت پرینت گرفته و با فتوشاپ قیمت‌ها را تغییر داده و در واحد صنفی خود نصب کرده‌اند، از اعضا خواستاریم به اتحادیه مراجعه کرده تا مهر اصلی اتحادیه به برگه نرخ‌نامه آنها زده شود.
وی تاکید کرد که نرخنامه‌های کپی فاقد اعتبار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :