آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28555
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:44
تعداد بازدید : 556

هم زمانی تدبیر در دولت و همگرایی در بخش خصوصی

هم زمانی رای قاطع مردم به تدبیر و اعتدال در اداره کشور با گام تازه بخش خصوصی فناوری اطلاعات ایران در همگرایی و ترک خصومت های تاریخی، ضمن اینکه اتفاقی مبارک است، واجد فرصت هایی تازه است که صنعت فناوری اطلاعات ما، سال ها با حسرت آن را انتظار کشیده است.

ایمان بیک

انتظار می‌رود که دولت جدید، رویکردی فن‌سالارانه به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پیش بگیرد. چنین رویکردی (اگر به راستی محقق شود) ضامن حذف نگاه‌های شکاکانه و شعارزدگی از میدان توسعه فاواست. در سایه این نگاه، باید که استانداردها و شاخص‌ها، نه در سخنرانی‌ها و شعارها، که در عمل و به عنوان چراغ راه و نشان‌دهنده مسیر، مدنظر قرار بگیرد. هم‌سویی با جامعه جهانی و بازتعریف شاخص‌های ملی به نوعی که با شاخص‌های جهانی توسعه همگن و همراه باشد – و البته دغدغه‌های ملی را نیز در حد معقول پی بگیرد- یکی دیگر از انتظارات ما از سنگین شدن کفه فن‌سالاری در ترازوی توسعه فاواست. به این ترتیب کیفیت خدمت و محصول جایگاه خود را می‌یابد و نقش‌آفرینان جامعه اطلاعات نیز هر کدام در جایگاه خود قرار می‌گیرند. حاصل این نگاه، بازگشت احترام جامعه مدنی و بخش خصوصی در توسعه است. در این وضعیت، بخش خصوصی امکان می‌یابد که با پیگیری مطالبات بر زمین مانده‌اش، در سایه اتحاد و رهایی از خود درگیری، فرصت نقش‌آفرینی و مسوولیت‌پذیری در توسعه را بیابد.
رویکرد فن‌سالارانه در کنار توجه همیشگی دولت‌های ایرانی به تعهد، ایجاب می‌کند که کارشناسان و استراتژیست‌ها، راهبران توسعه فناوری اطلاعات باشند. چنین باد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :