آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28556
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:45
تعداد بازدید : 508

مهلت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تمدید شد

بر اساس قانون بودجه سال 92 کل کشور، سقف معافیت مالیاتی حقوق افزایش و همچنین مهلت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال جاری تمدید شد.

ایسنا- افزایش سرمایه بنگاه‌های اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های آنها، از شمول مالیات معاف است مشروط بر آنکه متعاقب آن به نسبت استهلاک دارایی مربوطه و یا در زمان فروش، مبنای محاسبه مالیات اصلاح شود و بنگاه طی پنج‌سال اخیر تجدید ارزیابی نشده باشد.
بر این اساس سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 52 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال 1392، 100 میلیون ریال در نظر گرفته شده است به عبارت دیگر بر این اساس حقوق ماهانه تا 833 هزار تومان از پرداخت مالیات معاف می‌شود.
همچنین بنا به قانون بودجه سال 92 کل کشور مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 1392تمدید شده است.
به علاوه اشخاصی که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور در سال 1392 مکلف به ثبت‌نام برای دریافت شماره اقتصادی می‌شوند، در صورت عدم ثبت‌نام در مهلت تعیین‌شده توسط سازمان مذکور، از تمامی معافیت‌ها و بخشودگی جریمه‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال مربوط محروم می‌شوند.
همچنین شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای برخورداری از معافیت مالیاتی موضوع ماده(101) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سوم اسفند ماه 66 و تبصره (2) ماده (119) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای صاحبان مشاغل وسائط نقلیه، املاک و منبع ارث برای عملکرد سال‌های1390، 1391 و 1392 الزامی نیست.
بر این اساس سازمان امور مالیاتی کشور مجاز است به‌ منظور تسهیل در انجام امور مالیاتی مودیان، قسمتی از فعالیت‌های خود به استثنای تشخیص ماخذ مالیات، دادرسی مالیاتی و عملیات اجرایی وصول مالیات را به بخش غیردولتی واگذار کند. نحوه واگذاری و انجام دادن تکالیف طبق دستورالعملی است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تهیه می‌شود و به‌ تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :