آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28561
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:50
تعداد بازدید : 594

نایب ریيس کميسيون استاندارد و تدوين مقررات نصر تهران:

فرهنگ سازی استفاده از استانداردهاي فاوا ضروری است

نایب ریيس کميسيون استاندارد و تدوين مقررات نصر تهران با اعلام اينکه سمينار آشنایی با سازمان جهانی استاندارد، نخستين سمينار آموزشي کميسيون استاندارد در سال جاري است، گفت: بحث فرهنگ سازي براي به کارگيري استانداردهاي فاوا در کشور بسیار ضروری است.

روابط عمومي نصر تهران- علي آذرکار با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازي براي به‌کارگيري استانداردهاي فاوا در کشور گفت: کميسيون استاندارد و تدوين مقررات سازمان نصر تهران تلاش مي‌کند تا علاوه بر مشارکت در تهيه و تدوين استانداردهايICT، بحث فرهنگ‌سازي را از طريق برگزاري سمينارهاي آموزشي دنبال کند. آذرکار با تشريح برخي سرفصل‌هاي مطرح در سمينار آشنایی با سازمان جهانی استاندارد گفت: تعاریف و مفاهیم حوزه استاندارد، طبقه‌بندی استانداردها، آشنایی کلی با نهادهای استانداردگذار و همچنين آشنايي با سازمان جهاني ايزو، از مهم‌ترين محورهايي هستند که در اين سمينار مطرح مي‌شوند. نایب ریيس کميسيون استاندارد و تدوين مقررات نصر تهران در خصوص آشنايي با فرآيند تدوين استانداردها در ايزو توضيح داد: به دلیل پیشرفت و رشد فزاینده فناوري اطلاعات و ارتباطات‌، مقوله فاوا توانسته فعالیت‌های زیادی در بخش استانداردسازی را به خود اختصاص دهد که بخش زیادی از اين استانداردها، توسط سازمان جهانی استاندارد و در کمیته مشترک ISO/IEC JTC1 و یا با مشارکت سایر نهادهای معتبر تدوین و منتشر می‌شود. به گفته آذرکار، آشنایی با ساختار کمیته مشترک JTC1 از ديگر محورهايي است که در اين سمينار تخصصي مطرح خواهد شد.
سمینار آشنایی با سازمان جهانی استاندارد (ایزو) و فرآیند تدوین استاندارد، قرار است با هدف معرفی سازمان جهانی استاندارد، ساختار کمیته مشترک JTC1 و تشریح فرآیند توسعه استاندارد، چهارشنبه 29 خرداد ماه از ساعت 14 تا 17در محل دبيرخانه سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان تهران برگزار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :