آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28565
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 11:56
تعداد بازدید : 439

نسل جدید گوشی های هوشمند با قابلیت شارژ خودبه خودی

پنل خورشیدی جدیدی که کارشناسان ارایه کرده اند به گونه ای ساخته شده که به یاری آن دسته از کاربرانی می شتابد که قصد استفاده از فناوری های سازگار با محیط زیست را دارند و از عمر کوتاه باتری گوشی خود گله مند هستند.

خبرگزاری فارس- گوشی‌های هوشمند از برقراری تماس گرفته تا گشت‌وگذارهای اینترنتی به همه نیازهای کاربر امروزی با سرعت بالا پاسخ می‌گویند. در حالی که همه بخش‌های تلفن‌های همراه به قدر کافی پیشرفت کرده‌اند، کوتاه بودن عمر باتری همچنان مشکلی است که کاربران جهانی از آن گله می‌کنند.
یکی از راهکارهایی که می‌تواند این مشکل را برای کاربران حل کند استفاده از نیروی خورشیدی است که بتواند انرژی مورد نیاز باتری را در طول روز تامین کند.
شرکت سامسونگ در سال 2009 میلادی گوشی را با نام E1107 معرفی کرده بود که می‌توانست هر زمان باتری نیاز دارد آن را شارژ کند. اما این تلفن همراه به‌خوبی عمل نمی‌کرد، زیرا پنل خورشیدی آن در قسمت پشت گوشی تعبیه شده بود و کمتر در مقابل نور خورشید قرار می‌گرفت. این مساله باعث شده بود تا کاربران همیشه گوشی خود را پشت‌رو در دست بگیرد که این مساله به گوشی آسیب‌هایی وارد می‌کرد. مرکز IEEE Spectrum طی گزارشی از دستاورد جدیدی در این زمینه خبر داده که SunPartner نام دارد و توسط ژول گیلبرت و لودویک دبلویس ارایه شده است و از آن می‌توان به عنوان راهکار جدید برای حل مشکل پنل‌های خورشیدی یاد کرد. روش‌های به‌کار گرفته شده در SunPartner شامل یک پنل خورشیدی ویژه می‌شود که روی نمایشگر گوشی نصب خواهد شد و بنابراین کاربران قادر خواهند بود از گوشی در شرایط عادی و مثل همیشه استفاده کنند و در صورت نیاز گوشی را به صورت نرمال و با انرژی الکتریسیته هم شارژ کنند. فناوری SunPartner از نوارهای کوچکی ساخته شده که می‌توانند انرژی خورشیدی را دریافت کنند و آنها را به لنزهای کوچکی که در قسمت بالای نمایشگر تعبیه شده انتقال دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :