آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28571
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 12:2
تعداد بازدید : 543

تا کمتر از یک ماه آینده

تراکنش های ناموفق بانک ها ساعتی محاسبه خواهد شد

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده به زودی کارمزدی که از بانک صادرکننده کارت بابت تراکنش های ناموفق دریافت می شود در ساعات شب به مراتب خیلی کمتر از ساعات روز خواهد شد.

ایسنا- مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از محاسبه ساعتی تراکنش‌های ناموفق بانکی تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد و گفت: محاسبه تراکنش‌های ناموفق در بانک‌ها به صورت ساعتی محاسبه خواهد شد که در حال حاضر این کار روزانه انجام می‌شود.
ناصر حکیمی گفت: درخواست‌های مردمی زیادی داشتیم که دستگاه‌ها در شب‌ها خوب سرویس می‌دهند ولی در طی روز و زمانی که بیشترین نیاز از سوی مردم برای این دستگاه‌ها وجود دارد به خوبی پاسخ‌گو نیستند.
براساس این گزارش چنانچه نسبت تراکنش‌ موفق یک بانک به کل تراکنش‌های شتابی آن بانک کمتر از 85 درصد باشد، به ازای هر تراکنش ناموفق مبلغ یکهزار و 500 ریال کارمزد از بانک صادرکننده کارت اخذ
می‌شود.
روش محاسبه کارمزد به این صورت است که چنانچه نسبت تراکنش‌های ناموفق یک بانک به کل تراکنش‌های شتابی آن بانک در طول شبانه‌روز کمتر از پنج درصد باشد و به عبارتی تراکنش‌های موفق بیش از 95 درصد باشد به ازای تراکنش‌های ناموفق کارمزدی از بانک صادرکننده کارت اخذ نمی‌شود.
اما اگر 90 تا 95 درصد تراکنش‌ها در 24ساعت شبانه‌روز موفق باشد و پنج تا 10درصد ناموفق، به ازای هر تراکنش ناموفق مبلغ 500 ریال از بانک مربوطه اخذ می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :