آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28609
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1392 11:50
تعداد بازدید : 620

وزارت ارتباطات و دانشگاه تهران امروز تفاهم‌نامه امضا می‌کنند

ایجاد مرکز تحقیقات شبکه ملی اطلاعات در دانشگاه تهران

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد مرکز تحقیقات شبکه ملی اطلاعات و طراحی جزیی از ماژول های این شبکه ملی با دانشگاه تهران تفاهم نامه همکاری منعقد می کند؛ در همین حال این وزارتخانه برای حمایت از توسعه کسب و کار شرکت های دانش بنیان نیز قرار است با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری قرارداد همکاری امضا کند.

خبرگزاری مهر- ایجاد مرکز تحقیقات شبکه ملی اطلاعات، راه‌اندازی و ایجاد پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات، طراحی جزیی از ماژول‌های شبکه ملی اطلاعات و نیز اجرای خدمات ابری روی سیستم‌عامل بومی‌ -زمین- از جمله تفاهم‌نامه‌ای است که قرار است امروز میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه تهران به امضا برسد.
استفاده از ظرفیت‌های علمی‌ دانشکده برق و کامپیوتر و نیز استفاده از استادان علوم انسانی دانشگاه تهران برای بررسی سازوکارهای اقتصادی کردن پروژه شبکه ملی اطلاعات از جمله اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه خواهد بود.
در همین حال هم‌زمان با امضای این تفاهم‌نامه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با معاونت علمی ‌فناوری ریاست جمهوری نیز تفاهم‌نامه‌ای با هدف ایجاد زیرساخت‌های حمایتی برای راه‌اندازی پژوهشکده‌های ICT در دانشگاه‌ها به امضا خواهد رساند.
براساس این تفاهم‌نامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متعهد خواهد شد ساز و کارهای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه ICT را در راستای ایجاد و توسعه کسب و کار و توانمند کردن این شرکت‌ها فراهم کند.
همچنین حمایت از طرح‌های کلان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با استفاده از تسهیلات و منابع کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه خواهد بود که به امضای محمدحسن نامی‌ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری رییس پژوهشگاه ICT و نسرین سلطانخواه معاون علمی ‌فناوری رییس‌جمهور
خواهد رسید.
گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای همکاری دوجانبه با مراکز علمی ‌پژوهشی کشور بعدازظهر امروز سه‌شنبه نیز با حضور در پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران، پژوهشكده سياست و مديريت اطلاعات را افتتاح خواهد کرد.
محمدحسن نامي قرار است در راستای همكاري در زمينه سياست‌گذاري اطلاعات، آينده‌پژوهي اطلاعات و تجارت اطلاعات نیز با امید فاطمی ‌رییس پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران تفاهم‌نامه همکاری منعقد کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :