آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2861
تاریخ انتشار : 17 آبان 1390 8:22
تعداد بازدید : 494

مراسم حج امسال با تکنولوژي هاي برتر مخابراتی

دولت عربستان براي برگزاري مراسم حج امسال از تکنولوژي هاي برتر استفاده مي کند.

ایسنا– مراسم سالانه حج که ميليون‌ها مسلمان را در مکه گردهم آورده است براي مقامات عربستاني چالش‌هاي بسياري دارد که يکي از مهم‌ترين آنها کنترل جمعيت و مشکلات امنيتي است.
خبرگزاري فرانسه در اين باره گزارش داد، بدون شک مقدمات برگزاري بزرگ‌ترين تجمع سالانه مردم در جهان براي مقامات عربستاني دردسرهاي امنيتي به همراه داشته است. در اين زمینه مقامات عربستاني براي کنترل جمعيت و افزايش آگاهي در ميان زائران از تکنولوژي‌هاي برتر استفاده کرده‌اند. در يکي از اين اقدامات وزارت امور مذهبي عربستان روزانه ‌25/3 ميليون پيامک براي زائران ارسال مي‌کند تا آنها را نسبت به روش‌هاي صحيح انجام مناسک حج آگاه کند و آنها را از انجام اعمال نامناسب برحذر دارد.
براين اساس، پيامک‌ها توسط بيش از 3 هزار روحاني، مترجم و مدير مورد بررسي قرار گرفته و مديريت مي‌شوند تا هرگونه خطايي توسط زائران اصلاح شود.
فواد الفارسي، وزير حج عربستان گفت: در همين حال مقامات سعودي حرکت گروه‌هاي زائران را با استفاده از ابزارهاي مانيتور الکترونيکي دنبال و مديريت مي‌کنند و اين ابزارها تک‌تک زائران را در طول اين مراسم تحت نظر دارند. پليس مذهبي عربستان نيز ويدیو‌ها و اسنادي را براي راهنمايي زائران در وب‌سايت يوتيوب به اشتراک مي‌گذارد که در آدرس: http://www.youtube.com/user/moviesh ajj قابل دسترسي است از ديگر تسهيلاتي که در آن از تکنولوژي‌هاي برتر استفاده شده مي‌توان به پخش زنده مناسک حج در وب‌سايت يوتيوب اشاره کرد که با همکاري دولت عربستان انجام می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :