آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28613
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1392 11:59
تعداد بازدید : 469

اعلام آمادگی ایران برای گسترش زیرساخت ارتباطی عراق

معاون فنی وزارت ارتباطات کشور عراق به همراه هیات بلندپایه، با معاون وزیر و رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت دیدار کرد.

ایسنا- در این نشست حسین مظلومی، برگسترش روابط بین دو کشور و استفاده از پتانسیل‌های مخابراتی و ارتباطی دو کشور تاکید کرد.
وی با اشاره به مرزهای گسترده زمینی و ارتباطی بین ایران و عراق گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در زمینه توسعه ظرفیت‌های فیبرنوری آمادگی همکاری با کشور عراق را دارد.
رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ظرفیت 200 گیگابیتی (64STM) بین عراق و ارمنستان از طریق ایران ایجاد شده است و طراحی ارتباط عراق با ترکیه هم در حال برنامه‌ریزی
است.
مظلومی گفت: در حوزه تامین پهنای باند آمادگی هرگونه همکاری با کشور عراق را داریم.
وی افزود: با توجه به نزدیکی دینی و فرهنگی دو کشور، ایران آمادگی ارایه اینترنت پاک به عراق را دارد.
معاون وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفت: با ایجاد فضای گسترده ارتباطی و مخابراتی بین دو کشور، قادر به ایجاد یک شبکه ترانزیت امن در منطقه هستیم.
در این نشست البیاتی، معاون فنی وزارت ارتباطات عراق نیز این کشور را مسیر ارتباطی شرق و غرب دانست و گفت: ما در راستای ساماندهی حجم بالای ترافیک بین کشورهای خلیج فارس حرکت می‌کنیم.

ایسنا- در این نشست حسین مظلومی، برگسترش روابط بین دو کشور و استفاده از پتانسیل‌های مخابراتی و ارتباطی دو کشور تاکید کرد.وی با اشاره به مرزهای گسترده زمینی و ارتباطی بین ایران و عراق گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در زمینه توسعه ظرفیت‌های فیبرنوری آمادگی همکاری با کشور عراق را دارد.رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ظرفیت 200 گیگابیتی (64STM) بین عراق و ارمنستان از طریق ایران ایجاد شده است و طراحی ارتباط عراق با ترکیه هم در حال برنامه‌ریزی است.مظلومی گفت: در حوزه تامین پهنای باند آمادگی هرگونه همکاری با کشور عراق را داریم.وی افزود: با توجه به نزدیکی دینی و فرهنگی دو کشور، ایران آمادگی ارایه اینترنت پاک به عراق را دارد.معاون وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفت: با ایجاد فضای گسترده ارتباطی و مخابراتی بین دو کشور، قادر به ایجاد یک شبکه ترانزیت امن در منطقه هستیم.در این نشست البیاتی، معاون فنی وزارت ارتباطات عراق نیز این کشور را مسیر ارتباطی شرق و غرب دانست و گفت: ما در راستای ساماندهی حجم بالای ترافیک بین کشورهای خلیج فارس حرکت می‌کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :