آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28614
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1392 12:1
تعداد بازدید : 663

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

انتخابات خرداد در بستر شبکه ملی اطلاعات انجام شد

وزیر ارتباطات در بازدید از مرکز کنترل شبکه noc همراه اول گفت: نخستین بار در کشور، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر، در بستر شبکه ملی اطلاعات و همراه اول به عنوان یکی از زیرساخت های این شبکه، در یک فضای امن و سریع برگزار شد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمدحسن نامی با بیان این مطلب گفت: شبکه همراه اول یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های ارتباطی کشور است که در انتخابات اخیر توانست بسترهای لازم برای ایجاد یک انتخابات امن و سریع را فراهم سازد.
وی افزود: در آینده نزدیک شاهد حضور نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی از سوی اپراتورها خواهیم بود و اپراتور اول نیز در این راستا توانمندی‌های خود را عرضه خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در انتخابات برگزار شده از تجهیزات و زیرساخت‌های تولید داخلی استفاده شده گفت: 71 هزار نقطه اخذ رای از زیرساخت‌های ICT استفاده کرده است.
وی همچنین گفت: در تلاش هستیم بعد از پایان دوره انحصار اپراتور سوم، سایر اپراتورها نیز بتوانند نسل‌های سوم و چهارم را ارایه دهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تدوین پیوست فرهنگی گفت: تا چهار ماه آینده این پیوست تهیه و به شورای عالی فضای مجازی ارایه می‌شود که یکی از اولویت‌های آن، امکان تماس تصویری اپراتور سوم تلفن همراه
است.
گفتنی است، در ادامه این بازدید، وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار گفت: برای ارایه خدمات دولت الکترونیکی، بسترهای لازم در همراه اول ایجاد شده و در نخستین آزمایش، در انتخابات اخیر توانستیم ظرفیت‌های خود را به نمایش بگذاریم.
وی افزود: فناوری «USSD» در این انتخابات مورد بهره‌برداری قرار گرفت و باعث شد ارتباطات امن، بسیار سریع و با کمترین خطا برقرار شود.
وی در ارتباط با تجهیزات بومی که در شرکت ارتباطات سیار مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز گفت: در حال حاضر میزان قابل توجهی از تجهیزات مورد استفاده در شبکه همراه اول از تولیدات داخلی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :