آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 28667
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1392 11:32
تعداد بازدید : 831

نظر شما مهم نیست، آقای وزیر

امیدواریم که یکی از نتایج روی کار آمدن دولت «تدبیر و امید» ، همان گونه که پیش بینی کردیم، سهم بیشتر فن سالاران در مدیریت کلان ICT ایران باشد. به این ترتیب، در کنار دغدغه های امنیتی و فرهنگی، اعداد و ارقام ،شاخص های توسعه و استانداردها نیز معنا و مفهوم خود را بازخواهند یافت و نظام برنامه ریزی برای توسعه ICT، جای شعارزدگی ها و طرح های ابن الوقت را خواهد گرفت. در آن صورت است که «نظر شخصی» یک نفر، که از قضا «وزیر» است، مبنای توسعه نمی شود؛ که خود آن وزیر هم، نظرش را با استانداردها منطبق می کند.

ایمان بیک

هشت سال است که ICT، درگیر همین نگاه‌های عجیب بوده است. وزیر هشت سال پیش ما می‌گفت که سرعت اینترنت برای «دانلود کتاب» خوب است، پس کافی است. وزیر پس از او (که از قضا رییس مرکز تحقیقات وب هم شده است) ابایی نداشت از اینکه«سلیقه» شخصی و علاقه‌اش به مدل‌چینی اینترنت را بیان و پیگیری کند و وزیر کنونی هم همین هفته گفته است که «وضعیت اینترنت، از نظر من خوب است».
دکتر حسن نامی، وزیر گرامی ارتباطات سکان هدایت وزارت را مدت کوتاهی است که در دست گرفته و در همین مدت تلاش درخوری هم برای سرعت بخشیدن به امور، از جمله عقد تفاهم نامه های پی در پی داشته که در جای خود قابل تحلیل است. اما ایشان حتما می داند که در کنار عملکرد، گفتارش نیز مبنای نقد و قضاوت خواهد بود. همان گونه که سخنان وزرای قبلی نیز ثبت شده قابل انکار نیست.
بنابراین، همان گونه که در سال های قبل به سخنان عجیب وزرا درباره اینترنت واکنش نشان داده ایم، امروز هم تکرار می کنیم که: «آقای وزیر! نظر شخصی شما اهمیت ندارد. آنچه مهم است شاخص‌های جهانی و البته شاخص‌های ملی توسعه پهنای باند و فراتر از آن، خواست و رضایت مردم است».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :