آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2868
تاریخ انتشار : 17 آبان 1390 8:36
تعداد بازدید : 459

وزیر ارتباطات:

سرعت پهنای باند خانگى افزایش می یابد

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: به منظور افزايش سرعت اينترنت کاربران خانگي به محض اينکه در هر استان و منطقه اي امکان فني آن فراهم شود، اقدام خواهيم کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت- رضا تقي پور درباره انتقاداتي که در مورد افزايش نيافتن سرعت اينترنت خانگي مطرح مي‌شود، افزود: براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته قرار است سرعت اينترنت در بخش‌هاي مختلف به مرور زمان افزايش يابد که به طور مثال شبکه‌هاي مدارس و علمي را به شبکه ملي اطلاعات منتقل مي‌کنيم که به همين نسبت پهناي باند آنها زيادتر خواهد شد. وي گفت: براي کاربران خانگي هم به محض اينکه در هر استان و منطقه‌اي اين امکان فني فراهم شود براي افزايش سرعت اينترنت اقدام خواهيم کرد.
تقي پور به تکليف وزارت ارتباطات در برنامه پنجم توسعه اشاره و بیان کرد: بر اساس قانون برنامه، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مکلف است نسبت به توسعه شبکه ملي اطلاعات امن و پايدار با پهناي باند مناسب اقدام و با استفاده از توان و ظرفيت بخش غير دولتي، امکان دسترسي گسترده و پرسرعت را براي تمامی کاربران اين شبکه فراهم کند. وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: البته تکليف ما اين است که تا پايان برنامه پنجم اين امکانات را فراهم کنيم و در حال حاضر نيز تنها هفت ماه از برنامه پنجم را پشت سرگذاشته‌ايم و تا پايان برنامه اين شبکه بايد کامل شود.
وي گفت: اميدواريم طي سه سال اول برنامه پنجم اين اقدام را انجام دهيم البته به اين معني نيست که تا آن موقع صبر مي‌کنيم بلکه در هر منطقه‌اي امکانات فني آماده باشد ما اين کار را انجام مي‌دهيم و به روي شبکه ملي اطلاعات با پهناي باند زياد ارتباطات اينترنتي را برقرار خواهيم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :