آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2875
تاریخ انتشار : 17 آبان 1390 8:48
تعداد بازدید : 661

حضور پررنگ بخش خصوصی در مراکز تصمیم گیری اقتصادی

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رییس كل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: میزان صادرات در هفت ماه گذشته از 24 میلیارد دلار گذشت.

 روابط عمومی سازمان توسعه تجارت- حميد صافدل در هفدهمین همایش ملی توسعه صادرات غیر نفتی كشور كه در تبريز برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مقایسه تناژ واردات و صادرات به کشور 64 میلیون تن جابه‌جایی بار صورت گرفته و در شش ماه گذشته این رقم از مرز 5 میلیون تن کالا از 90 کشور جهان گذشته است.
 وی تصريح كرد: بحران موجود در جهان که پس از جنگ دوم جهانی بی‌سابقه است با تحولات سیاسی کشورها و بلایای طبیعی به اوج خود رسیده و توجه تمام دولتمردان را به سمت توسعه صادرات سوق داده تا امنیت و رفاه ملت‌های خود را تامین کند.
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: نامگذاری سال 90 به سال جهاد اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب حاکی از آن است که در شرایط کنونی توجه به این بحث یک اصل است و برای فعالیت در این حوزه باید اخلاص و صداقت را در مسیر این اقتصاد به کار بندیم.
وی در ادامه خاطر نشان كرد: شرایط فعلی بازار هر چند می‌تواند یک تهدید تلقی شود اما برای برخی دیگر می‌تواند به فرصت‌های بسیار عالی تبدیل شود.
حمید صافدل گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب صادرکنندگان اکنون افسران خط مقدم جهاد اقتصادی هستند، اکنون غرب با وجود پیمان‌های تجاری با شرکای خود در اثر بحران‌های اقتصادی به پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصادی انفرادی در کشورهای خود اقدام کرده است تا منافع شخصی دولت‌ها تامین شود.
رييس كل سازمان توسعه تجارت ايران ادامه داد: با این اوصاف برای حمایت از تولید دیگر نیاز به حمایت بنگاه به بنگاه نیست و باید بنگاه‌های صادراتی تقویت شوند، دولت توانسته با اقدامات خود با تحقق 150 درصدی برنامه چهارم توسعه از مرز تعیین شده عبور کند به طوری‌که در حال حاضر نسبت صادرات به واردات کشور از نسبت یک به سه امسال به یک نسبت 69 درصدی رسیده است و بخش اعظمی از صادرات پتروشیمی و میعانات گازی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.
رییس سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با اشا ره به توانمندی‌های بخش خصوصی گفت: هنر بخش خصوصی پیش‌بینی درست و در صورت نیاز تغییر دادن مسیر اقتصاد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :