آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2877
تاریخ انتشار : 17 آبان 1390 8:55
تعداد بازدید : 509

حمایت از تولید ممنوعیت واردات نیست

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: حمایت از تولیدات داخلی با هدایت آن در جهت صادرات امکان پذیر است و ممنوعیت واردات حمایت از تولید نیست.

ایلنا- یحیی آل اسحاق با تاکید بر ضرورت نگاه جامع به واردات گفت: حمایت از تولید به معنای کشیدن مرز و ممنوعیت واردات نیست بلکه باید عوامل موثر در رونق تولید شناسایی شود و واردات نیز به منظور تولید مبتنی بر صادرات و بازار منطقه و جهان باشد.
وی افزود: در سال گذشته حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد واردات مربوط به کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای بوده و تنها ۳۰ درصد آن به کالاهای مصرفی مربوط می‌شود که این میزان نیز بخشی مربوط به کالاهای قاچاق ورودی کشور و بخش دیگری نیز در جهت تعدیل بازار داخلی از نظر قیمتی و تامین نیاز مصرف‌کنندگان بوده است.
آل اسحاق ضمن تاکید بر ضرورت بازنگری در سیاست‌های تعیین نرخ ارز تصریح کرد: در مصوبه برنامه پنجم توسعه نسبت تورم داخلی و خارجی در نرخ ارز مدنظر قرار می‌گیرد و در کنار این عامل موضوع‌های دیگری چون شرایط بین‌المللی و تحریم‌های علیه ایران و نیز بازار داخلی مانند اشتغال و بحث هدفمندی یارانه‌ها در نرخ ارز باید لحاظ شود.
وی در پایان تغییر سیاست‌های حمایتی از تولید را بسیار مهم‌تر از کمک‌ها و تسهیلات نقدی به این بخش برشمرد و خواهان تغییر نگاه بخش خصوصی و دولتی به این مقوله شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :