آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2879
تاریخ انتشار : 17 آبان 1390 8:58
تعداد بازدید : 427

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

لایحه حمایت و پشتیبانی از صنایع کوچک به دولت می رود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تهیه لایحه حمایت و پشتیبانی از صنایع کوچک خبر داد و گفت: این لایحه هم اکنون برای اظهار نظر وزیر ارسال شده و بعد از اتمام مراحل کارشناسی نهایی، به دولت می رود.

مهر- فخراله مولایی افزود: با توجه به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت برای قرار گرفتن صنوف تولیدی کشور در زیرمجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، لایحه‌ای تهیه شده است که بر مبنای آن، حمایت و پشتیبانی از صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و نیز صنوف تولیدی صورت گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این لایحه به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارایه و با استقبال وی نیز مواجه شده است؛ بر این اساس قرار است که نظرات وی و پشتیبانی‌های لازم کارشناسی به این لایحه اضافه شده و به دولت ارسال شود تا از آن طریق بتوان پشتیبانی‌های لازم را از بخش صنوف تولیدی و صنایع کوچک به عمل آورد.
وی تصریح کرد: در این باره دغدغه‌ای وجود ندارد و به نظر می‌رسد اگر این لایحه در مجلس تصویب شود، بتوان مشکلات مالی واحدهای صنعتی را تا حد زیادی حل کرد؛ بر این اساس بعد از حل مسایل مالی به طور قطع مشکل کیفیت و بازار نیز حل خواهد شد.
مولایی از استفاده واحدهای صنعتی از یارانه انرژی خبر داد و گفت: واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی نیز از یارانه انرژی بهره‌مند شده‌اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: با ادغام صنوف تولیدی به سازمان صنایع کوچک، بالغ بر 97 درصد اشتغال کشور به این سازمان هدایت می‌شود.
وی گفت: با ادغام وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی، خانواده بزرگ صنوف تولیدی در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تلفیق می‌شوند.
وی اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک با ماموریت جدیدی در چارت جدید وارد شده که قصد دارد با اتمام طرح‌های راکد، نسبت به ایجاد شهرک‌های تخصصی در استان‌ها و برنامه‌ریزی برای خرید زمین در شهرک‌های صنعتی استان‌های متقاضی اقدام کند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه از محل کمک‌های فنی اعتباری و بازسازی و نوسازی، مبالغی به شهرک‌های صنعتی استان در سال جاری تخصیص خواهد یافت، تصریح کرد: در برهه کنونی ایجاد اشتغال و تولید صادرات گرا جهادی واقعی است.
مولایی با بیان اینکه 400 هزار صنوف تولیدی با ادغام جدید در سازمان صنایع کوچک تلفیق می‌شوند، یادآور شد: توجه دولت به حوزه اعتباری این واحدها افزایش چشمگیری خواهد یافت.
وی با تاکید بر اینکه با تلفیق صنوف تولیدی در سازمان صنایع کوچک، بودجه سازمان تا سه برابر افزایش خواهد یافت، گفت: در صورت تقویت این حوزه‌ها، انقلاب بزرگی در بخش صنعت و معدن کشور صورت خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :